Witaj, nieznajomy!
reset hasła
sitemenu serwisy serwisy download gta5 chinatown_wars gta4 vice_city_stories liberty_city_stories gta_advance san_andreas vice_city gta3 gta2 gta1
GTA2: Multiplayer
   
01.11.2007 19:09:00

W GTA2, tak jak w poprzedniej części serii, pojawiła się możliwość zagrania przez internet ze znajomymi. Trzeba jednak spełnić odpowiednie warunki. "Popykać" możemy jednocześnie tylko z sześcioma osobami na różnych mapach i przy różnej konfiguracji serwera.

By podłączyć się do gry, należy odpalić GTA2 Managera i wejść w zakładkę "Network". Następnie w "Protocol Connection" wpisać numer IP osoby, z którą chcemy zagrać.

Teraz nauczymy się tworzyć serwer :) W GTA2 Manager klikamy na "Network" i tym razem pozostawiamy puste pole "Protocol Connection". Następnie zaznaczamy "Show Players Names" i klikamy na "Start Network Game". Otworzy nam się kolejne okno, w którym musimy nacisnąć przycisk "Create" oraz skonfigurować serwer do swych potrzeb. Możemy wybrać takie parametry jak miasto, ilość graczy, tryb gry i ustalić czy będzie z nami grała wirtualna policja utrudniająca nam życie! Tak, to nie żart. Po skonfigurowaniu serwera klikamy na "Start" i cieszymy się rozgrywką.

Wcześniej wspomniałem o trybach, teraz należy nieco rozwinąć temat. Można umilać sobie czas grając w trzy różne tryby ;> Możliwa jest gra na fragi (opierająca się na zasadzie zabij wszystko co się rusza) lub na tak zwane "tagi" (polegająca na zabiciu określonego celu; osoba, która eliminuje "ofiarę" sama się nią staje; wygrywa człek najdłużej utrzymujący się przy życiu). Ostatnią formą rozgrywki jest gra na punkty, czyli ten kto ma więcej kasy wygrywa.

Przyszedł czas na mapy. Prócz podstawowych, dostępne są również nowe, stworzone przez Rockstar miejsca.

Face off
Mapa z wieloma wyskoczniami i dość sporych wymiarów.

Hidden Surpise
Nie jest to za duża, ni za mała mapa. Znajdziemy na niej wszystkie rodzaje broni.

Tiny Town
Najmniejsza mapa z wszystkich dostępnych. Oferuje również najmniejszą ilość broni.

Jako wielki fan GTA2 polecam wszystkim ten tryb rozgrywki i zachęcam do korzystania z niego. Mimo, że gra ma już swoje lata to jednak nie utraciła nic ze swojego klimatu.