Witaj, nieznajomy!
reset hasła
sitemenu serwisy serwisy download gta5 chinatown_wars gta4 vice_city_stories liberty_city_stories gta_advance san_andreas vice_city gta3 gta2 gta1
Liberty City Stories: Informacje
   faustyn.
18.09.2005 22:52:00

Grand Theft Auto : Liberty City Stories to zarazem pierwsza gra Rockstar na przenośną konsolkę SONY PSP jak i pierwsze GTA na przenośną konsolkę w pełnym 3D. Gra ukaże się już niedługo bo 25 Października (w USA) a u nas w Polsce jakoś na początku Listopada.

W grze dane nam będzie wcielić się w postać Toniego Ciprianiego, którego poznaliśmy już w GTA3 i wykonywaliśmy dla niego kilka misji w głównej mierze opierających się na gnębieniu Triady. Teraz 3 lata przed wydarzeniami z GTA3, Toni wraca do Liberty City po przymusowym wyjeździe z powodu zabicia ważnego dla rodziny człowieka. Teraz wraca a rodzina Leone przyjmuje go znów pod swoje skrzydła. Jako Toni będziesz musiał (jak przystało na bohatera GTA) wspiąć się na najwyższy szczebel gangsterskiej kariery i zdobyć władzę nad Liberty City.

Gra zapewni nam około 100 godzin rozrywki a to będzie możliwe dzięki masie zadań pobocznych jakie znajdą się w grze. Prócz podstawowych misji (których będzie koło 70-80) jakie dostaniemy od różnych zleceniodawców przyjdzie nam odbierać misje z budek telefonicznych oraz wykonywać tzw. misje R3 takie jak rozwożenie ludzi taksówką, łapanie przestępców czy dowożenie rannych do szpitala. Prócz tego do wykonania będziemy mieli RAMPAGE (zabicie określonej liczby osób w określonym czasie za pomocą określonego typu broni) oraz jeśli będziemy chcieli, możemy zebrać 100 paczek skrupulatnie schowanych po całej mapie gry. Jeśli nadal wam mało to zostają jeszcze unikatowe skoki, które tak jak paczki i rampage są rozsiane po całym terenie gry.

Muzyka jak zwykle będzie licencjonowana a słuchać jej będziemy z radia (;-o). Niestety na razie znamy tylko kilka radiostacji a mianowicie : Lips 106, Head Radio, Double Cleff, Chatterbox FM oraz Liberty Jam. W Lips 106 oraz Head Radio usłyszymy spokojną muzykę wręcz zalatującą popem. Radio Double Cleff przeniesie nas w zdecydowanie inne rejony bo w tej właśnie stacji usłyszymy muzykę poważna. Chatterbox FM natomiast, to dobrze znane nam radio, w którym nie ma piosenek, są natomiast rozmowy na żywo z różnymi znanymi w świecie gry osobami oraz słuchaczami tej stacji. Niestety o ostatniej stacji - Liberty Jam na razie nic nie wiemy prócz tego, że takie radio będzie.

Poruszać się po Liberty City będziemy mogli samochodami jak i motorami. Jeśli zapragniemy przepłynąć z jednej wyspy na drugą to niestety potrzebny będzie nam prom (który działa na takiej samej zasadzie jak metro) gdyż Toni nie umie pływać ;<. Podbój przestworzy trzeba będzie niestety zostawić Tommy’emu oraz CJ’owi bo pojazdy latające w grze owszem są, ale my dostępu do nich mieć nie będziemy.

Jeśli ktoś nas zdenerwuje albo po prostu celem misji będzie zabicie kogoś do dyspozycji mieć będziemy 15 różnych broni. Od granatów po miniguna. Wybór jest duży a my nieść możemy wszystkie bronie na raz. Nie musimy już myśleć o tym co nam się przyda a co nie jak to miało miejsce w Vice City i San Andreas. Teraz wszystko mamy pod ręką. Broń na pewno przyda nam się do zabijania członków wrogich gangów. Gangów będzie 7. Prócz tych znanych nam z GTA3 takich jak Triads, Diablos, Colombian Cartel, Mafia (do którego należymy), Yardies, South Side Hoods i Yakuza doszedł jeden nowy a mianowicie Avenging Angels. Cała gra śmiga płynnie w 30fpsach a żeby wszystko było widoczne hudy są przezroczyste. Gra jest dużo ładniejsza niż GTA3, wszystkie odbicia świateł na samochodach, cienie etc. stoją na wysokim poziomie i pokazują prawdziwą moc PSP (a trzeba pamiętać, że to dopiero pierwsza generacja gier na tę konsolkę, kiedy to autorzy gier nie znają jeszcze do końca architektury sprzętu) i chodzi na zupełnie nowym enginie graficznym, który został napisany specjalnie na potrzeby tego tytułu a napisanie go zajęło ekipie Rockstar 2 lata.

To chyba wszystko jeśli chodzi o podstawowe informacje o grze... Screeny dojdą niedługo a wszystkie działy takie jak MISJE etc. zostaną dodane po premierze, w miarę możliwości i chęci.
Pozdrawiam :-O