Witaj, nieznajomy!
reset hasła
sitemenu serwisy serwisy download gta5 chinatown_wars gta4 vice_city_stories liberty_city_stories gta_advance san_andreas vice_city gta3 gta2 gta1
GTA4: Postacie
   
20.03.2008 12:46:00

Zarówno Grand Theft Auto IV jak i cała seria to m. in. różnorodność. Pojazdy, lokacje, miasta, muzyka, równiez postacie w grze to przeróżne osobowości, temperamenty i charaktery. Widzicie je poniżej.

Główny bohater gry. Niko pochodzi z Wschodniej Europy. Przybył do Liberty City, po namowach jego kuzyna - Romana, który obiecywał mu spełnienie "amerykańskiego snu". Lecz nie wszystko idzie po jego myśli. Okazuje się, że Roman go okłamał, i że nie posiada nic. W dodatku ma wiele kłopotów. Roman jest jedyną osobą, którą Niko zna w mieście. Niko i Roman wplątują się w długi i zostają wciągnięci do kryminalnego podziemia przez grupę krętaczy, złodziei i socjopatów. Niko odkrywa, że rzeczywistość bardzo różni się od snu w mieście, które uwielbia pieniądze i status i jest niebem dla tych, którzy to posiadają, a koszmarem dla tych, którzy ich nie mają.
Roman jest kuzynem Niko. Żyje w Liberty City i goni za spełnieniem "amerykańskiego snu" - szybkich furach, laskach, luksusowych miejscówkach i dragach. W rzeczywistości jest szefem firmy taksówkarskiej na Brokerze. Jest optymistą, który ma skłonności do fantazjowania. Roman śni o wielkich rzeczach, podczas gdy on, i jego dziewczyna Malloire, nie mogą się zdecydować, czy traktować ich związek poważnie.
Vlad uważa, że jest wielkim gangsterem, rządzącym żelazną pięścią na Hove Beach w Broker, który nie da se w kaszę dmuchać. W rzeczywistości jest tylko nic nieznaczącym, rosyjskim bandziorem, który stara się wkraść w łaski wpływowych ludzi, oferując usługi ochroniarskie czy rozmawiając o ważnych interesach.
Przez ponad 10 lat Elizabeta odnosiła sukcesy jako dealer narkotykowy w Bohanie. Elizabeta trzymała wszystko w ukryciu, wiedziała na kogo donieść, a kogo zabić. Zdaje sobie sprawę, że przez akcję przeciw dilerom będzie obserwowana, a jej własny nałóg wymknął się spod kontroli.
Manny jest pewny, że człowiek może narodzić się na nowo. Jego dzieciństwo było przepełnione malowaniem graffiti na murach, hip-hopem i break dance'm. Nigdy nie chciał od nikogo zaufania. Obecnie przeszedł przemianę i dąży do oczyszczenia ulic, osiedli i dzieci. Posiada nawet dokumenty napisane przez siebie, które mają służyć jako dowód.
Brucie to entuzjasta fitnessu, maniak szybkich samochodów i VIP. Jest również dowodem na to, że mający omamy, biali idioci mogą czasem przegiąć z hip-hopem. Zrobi wszystko, abyś zobaczył jaki to on jest bogaty. Jest rozrzutny tak jak kolesie z magazynów, które czyta. Ma najlepsze samochody, kobiety i różne akcesoria. Tak się wozi.Twardy i zdecydowany gangster, nieco podstarzały, ale z tradycjami. James "Jimmy Peg" Pegorino to don rodzinnej mafii narkotykowej w Alderney.Potężny gangster kierujący się swoimi niezłomnymi i twardymi zasadami, jak "Po trupach do celu.".Wspólnik Mikhaila Faustina. Będziemy mieli okazję pracować na jego zlecenie.
Jacob jest jamajskim dealerem broni z Dukes, który zaopatruje Niko w różne zabawki. Jest dobrym przyjacielem Romana. Przesadza z paleniem - zawsze widzimy go jarającego. Gdy Niko będzie potrzebował broni, Jacob dostarczy mu ją w każde miejsce.
Phil jest biznesmenem z Alderney. To włoski mafioso, dla którego trochę popracujemy.
Kolejny zwolennik fitnesu. Przestępca z Albanii, pracuje z Mannym.
Francis jest skorumpowanym policjantem, znającym przeszłość głownego bohatera. Aby nie wpaść, Niko musi wykonać dla niego kilka zadań.
Kolejny członek rodziny. Brat Francisa i Patricka.Packie to kolejny z braci McRearych i przyjaciel Elizabety. Pochodzi z Irlandii i mieszka z matką. Zakazuje Niko spotykać się z jego siostrą Kate.Derrick to ostatni z braci. Ma problemy z heroiną i alkoholem.Umierający staruszek, z którym masz do czynienia gdy pozostało mu zarządzać rodziną z łózka.Raymond "Ray" Boccino nie jest tak ważny jak może się wydawać. Żyjąc w Algonquin pracuje dla jednek z pięciu mafijnych rodzin w Liberty City: Pegorino.Bernie Crane naprawdę nazywa się Florian Cravic. To z nim walczyłeś na wojnie i jego podejrzewałeś o zdradę.
Gangster posiadający o sobie wysokie mniemanie. To, że faktycznie jego życie płynie w luksusie to druga sprawa…Wspólnik Playboya X przymknięty na początku lat dziewięćdziesiątych za handel narkotykamiWiceprezydent Liberty City prowadzący swoją kampanię dotyczącą zdrowego trybu życia i abstynencji.
Jeden z członków kancelarii prawniczej Goldberg, Ligner & Shyster. Pojawia się w grze jako skorumpowany prawnik, który działa na niekorzyść głównego bohatera i jego kuzyna .
Jeden z członków kancelarii prawniczej Goldberg, Ligner & Shyster.
Jeden z członków kancelarii prawniczej Goldberg, Ligner & Shyster.Dziewczyna Romana Bellica, kuzyna głównego bohatera.Boss w południowym Bohan. To on jest głównym bohaterem w rozgrywkach Mafya Work i Team Mafya Work w trybie multiplayer.Żyd zajmujący się handlem diamentami.