Witaj, nieznajomy!
reset hasła
sitemenu serwisy serwisy download gta5 chinatown_wars gta4 vice_city_stories liberty_city_stories gta_advance san_andreas vice_city gta3 gta2 gta1
San Andreas: Solucja
   muki

SOLUCJA DO GTA SA - MISJE OBOWIĄZKOWE


W misjach obowiązkowych został szczegółowo opisany główny wątek GTA: San Andreas Ci co mają jaki kolwiek problem z jakąś misją napewno znajdą tutaj odpowiedź.

LOS SANTOS

POCZĄTEK

INTRO

Po zakończeniu intra, udaj się do znajdującego się obok Carla BMX’a. Kiedy na niego wsiądziesz, na radarze pojawi się symbol ”CJ”. Udaj się w to miejsce. Gdy dojedziesz już przed dom Carla, stań w czerwonym markerze. Od tego momentu zaczynają się misje.

C.J.

Misja: BIG SMOKE
Nagroda: Respect +

Po obejrzeniu cut-scenek, Carl razem z Big Smoke’m udają się na cmentarz. Tam, przy grobie matki, CJ spotyka swojego brata Sweeta ( przywódcę Grove ), siostrę Kendl oraz swego kompana Rydera. W pewnym momencie pojawia się auto z członkami wrogiego gangu – Ballas’ami. Wsiadasz na rower i podążasz za Sweet’em. Powinieneś uważać na ruch na ulicy i przede wszystkim na strzelających do ciebie z auta Ballsów. Gdy dojedziesz na miejsce, pojawi się kolejna cut-scenka. Po niej masz podążać za Ryderem i Big Smoke’m. Jadąc za nimi, miniesz skatepark. Ciągle bądź ostrożny, ponieważ Ballas siedzą wam na ogonie. Misja kończy się, gdy dojedziecie na osiedle zamieszkałe przez Carla. Po krótkim filmiku możesz udać się do domu Carla, w którym znajdziesz garderobę oraz miejsce do zapisania gry.

Info: Po tej misji na mapie pojawi się symbol ”R” oznaczający misje dla Rydera

RYDER

Misja: RYDER
Nagroda: Respect +

Kiedy wsiądziesz do wozu Rydera, na mapie pojawi się żółty punkt. Ryder chce zadbać nieco o twój wygląd, więc kieruje cię do lokalnego fryzjera. Ów fryzjer to stary znajomy CJ’a – Recce, który strzygł Carla gdy był jeszcze dzieckiem. Po wybraniu interesującej cię fryzurki, wychodzisz z salonu Recce’a. Ryder komentuje twoją fryzurę, zwraca również uwagę na to, iż jesteś trochę za chudy. Wskazuje ci drogę do pobliskiego fast-foodu ( Well Stacked Pizza ). Gdy wejdziesz do restauracji, wejdź w czerwoną otoczkę i złóż zamówienie. W momencie, gdy Carl pałaszuje jedzenie, do restauracji wchodzi Ryder i wymachuje giwerą kasjerowi. Ten jednak nie poddaje się łatwo i strzela do nas z shotguna. Wsiadasz ponownie do wozu Rydera i zmykacie przed kasjerem. Zawozisz Rydera do domu, a ten po krótkiej rozmowie odsyła cię po dalsze misje do Sweeta.

Info: Po tej misji na mapie pojawi się symbol ”S” oznaczający misje dla Sweet’a.

SWEET

Misja: TAGGIN UP THE TURF
Nagroda: Respect + 200$

Przerywasz Sweet’owi i Smoke’owi grę w kosza. Wsiadasz z bratem do auta. Razem udajecie się do miejsca, w którym Sweet nauczy cię jak zamalowywać grafy wrogich gangów, zamalowywując je oczywiście tymi z logiem Grove. Później Sweet da ci za zadanie zamalowanie dwóch pobliskich tagów. Gdy to zrobisz, udajesz się do auta Sweeta i udajecie się na teren Ballsów. Gdy dotrzecie na wrogi teren, wysiadasz z samochodu i zamalowujesz 3 kolejne tagi. Musisz szczególną uwagę zwrócić na zamieszkałych te tereny członków gangu, ponieważ nie będą oni zadowoleni że mażesz sobie po ich ścianach. Najlepiej potraktować ich sprayem ( otumanić ich ), lub spróbować szczęścia w walce. Jednak odradzam tego sposobu. Najlepiej po prostu zamalować taga i zmykać. Gdy zamalujesz ostatni, znajdujący się na dachu pewnego budynku, auto Sweeta pojawi się pod tymże budynkiem. Zawozisz go do domu i koniec misji. Po jej wykonaniu otrzymasz telefon od oficera Hernandeza. Od teraz, jeżeli opuścisz Los Santos będziesz ścigany.

Info: Po tej misji możesz zamalowywać inne tagi. Spray znajduje się w domu CJ-a. Tagi są odpowiednikami paczek w Vice City. Jeden zamalowany tag = jedna zebrana paczka.

Misja: CLEANIN UP THE HOOD
Nagroda: Respect + 200$

Razem z Ryderem jedziecie do domu B’Dupa. Po krótkim intrze udajecie się do czerwonego punktu na mapie. CJ zauważa, że jakiś dealer sprzedaje członkowi Grove towar. Wchodzimy do ogródka i częstujemy dealera pięściami. Po krótkiej cut-scence udajemy się do siedziby dealerów. Jest tam kilku Ballsów. Naszym zadaniem jest jednak zabicie dealera. Wyskoczy on z kijem z pokoju po lewej stronie. Później rozprawiamy się z resztą Ballsów. Po zadymie wracasz z Ryderem do domu Sweeta.

Misja: DRIVE THRU
Nagroda: Respect + 200$

Razem ze Sweet’em, Ryder’em i Smoke’m udajesz się do Cluckin’ Bell. Po krótkim filmiku podążasz za autem Ballsów. Musisz jechać bardzo blisko ich auta. Wtedy nasi pasażerowie wyjmą ciężką artylerię i zaczną ładować kule we wrogie auto. Oczywiście oni nie pozostaną nam dłużni i również otworzą do nas ogień. W pewnym momencie auto wroga zacznie płonąć, a jego pasażerowie wyskoczą z niego i zaczną do nas strzelać. Można to rozwiązać na trzy sposoby – przejechać ich, krążyć dookoła nich, aby nasi ziomkowie ich rozstrzelali, albo zaczekać aż ich paląca się fura wybuchnie. Gdy już ich się pozbędziesz, jedź pod dom Sweeta. Brat i Ryder wysiądą, Big poprosi cię o odwiezienie do domu. Gdy już go zawieziesz, chwilę pogadacie i koniec misji. Po jej wykonaniu otrzymasz telefon od Sweeta z informacją, gdzie znajduje się siłownia ( zaznaczona jest symbolem hantla na mapie ). Możesz tam podrasować swoje mięśnie, staminę, oraz nauczyć się nowych stylów walki ( w LS jest to boks ).

Info: Po tej misji na mapie pojawi się symbol ”BS”, oznaczający misje dla Big Smoke’a

Misja: NINES AND AKS’S
Nagroda: Respect +

Razem ze Smoke’m udajesz się do Emmeta, maniaka broni. Po krótkiej cut-scence zaczyna się twoja ”misja” polegająca na strzelaniu do butelek, przy użyciu celownika samonaprowadzającego. Gdy rozwalisz wszystkie butelki, przyjdzie czas na rozwalenie auta. Robisz to celując ( już ręcznie ) w bak. Auto wybucha, Emmet i Big chwalą cię. Odwozisz Smoke’a do domu, po czym otrzymujesz telefon od Sweeta. Informuje cię on o tym, że w obecnym ubraniu nie wyglądasz jak członek Grove. Udajesz się do BINCO i wybierasz ubrania, które ci najbardziej pasują. Ale uważaj – ubrania mają wpływ na twój respekt i szacunek. Gdy się ubierzesz i wyjdziesz ze sklepu – misja skończona.

Info: Po tej misji możesz za darmo zaopatrywać się w broń u Emmeta. Najczęściej jest to zwykły pistolet.

Misja: DRIVE BY
Nagroda: Respect + 500$

Razem z ekipą w składzie, Sweet, Ryder i Smoke jedziesz do czerwonego punktu na mapie. Później na mapie pojawia się punkt, gdzie znajdują się członkowie Ballas. Musisz ich rozwalić, a dokładniej twoi ziomkowie. Ty musisz uważać na stan samochodu, ponieważ w tej misji pojawi się niebieski pasek. Jeżeli jego stan zejdzie do zera, to auto wybucha i z misji nici. Możesz pomagać kumplom, rozjeżdżając Ballsów. Potem jeszcze kilka grupek Ballsów do rozwalenia i... masz gilny na karku. Czym prędzej udaj się do zaznaczonego na mapie Pay’n’Spray, odwieź kumpli na swój teren i koniec misji.

Info: Po tej misji znów możesz wykonywać misje dla Rydera. Wpierw jednak dokończmy te dla brata.

Misja: SWEET'S GIRL
Nagroda: Respect +

W tej misji musimy uratować życie naszemu bratu, Sweetowi, oraz jego dziewczynie. Utrudnieniem jest pasek stanu życia Sweeta. Trzeba się śpieszyć, ponieważ członkowie gangu Seville Boulvard mają zamiar wykończyć Sweeta, zanim my ruszymy odsieczą. Jeżeli nie masz przy sobie żadnej broni, możesz udać się do Emmeta, jeżeli jednak masz coś ”na składzie”, to ruszasz w kierunku czerwonych punktów na mapie. Członków wrogiego gangu trudno rozjechać autem, ponieważ mają broń maszynową i mogą bardzo szybko spowodować wybuch naszego auta. Przydaną opcją jest tutaj kucnięcie i obranie dobrej pozycji. Ty możesz ściągać wroga za wrogiem, twoi oponenci zaś mają problemy z trafieniem w ciebie. Gdy już wszystkich wykończysz, dzwoni do ciebie Sweet, abyś dorwał jakąś brykę z czteroma drzwiami. Gdy już takową znajdziesz, brat i jego wybranka wsiadają do fury i gnacie na Grove Street. Jednak nie ma łatwo – ścigają was członkowie Seville w dwóch autach. Na szczęście Sweet może przeszkadzać im, strzelając do nich. Jeżeli sprawnie prowadzisz auto, szybko pozbędziesz się wroga i ukończysz misję bez problemu.

Misja: CESAR VIALPANADO
Nagroda: Zależna od stawki, jaką postawisz.

Cut-scenka przedstawia kłótnię Sweeta i Kendl. Po filmiku udaj się w miejsce wskazane przez brata. Jest to garaż, w którym możesz tuningować auta. Tym razem musisz stuningować low-ridera. Wybierz cokolwiek, na co starcza ci kasy, wyjedź z garażu i udaj się na zawody w ”tańcu” low-riderami. Wjedź swoją furą w czerwoną otoczkę. Następnie podejdzie do ciebie twój rywal rzucając ci wyzwanie. Najpierw ustalasz stawkę, jaką postawisz ( max. 1000$ ). Oczywiście stawka zależna jest od posiadanego przez ciebie budżetu. Gdy już obstawisz, wsiada do ciebie ”pani co sobie lubi” i zaczyna się prawdziwa zabawa! W rytm muzyki musisz bujać swoją furę za pomocą gałki analogowej. Nie jest to jakaś bardzo trudna czynność, kwestia przyzwyczajenia i treningu. Musisz bardzo się postarać, ponieważ pojawia się stan twojego dorobku punktowego jak i rywala. Nie pozwól, aby rywal miał więcej punktów. Równo z końcem muzyki kończy się misja. Jej powodzenie zależy od dorobku punktowego. Jeżeli masz więcej niż twój rywal, to git. Po krótkiej cut-scence mission accomplisher.

Info: Po tej misji otrzymujesz telefon od chłopaka Kendl, Cesara. Ma on dla ciebie jakąś robotę. Wpierw jednak opiszę misje dla Smoke’a. Cesar na mapie zaznaczony jest symbolem ”CV”.

BIG SMOKE

Misja: OG LOC
Nagroda: Respect +

Podjeżdżasz pod dom Smoke’a ( na mapie ”BS” ) i wchodzisz w czerwoną otoczkę. Po krótkiej cut-scence razem ze sweetem i Smok’em udajesz się pod komisariat policji, aby odebrać spod niego ”wielkiego gangsta rapera” – OG Loc’a. Po krótkim intrze, udajecie się w czwórkę do domu niejakiego Freddy’ego, z którym Loc ma kilka spraw do wyjaśnienia. Kiedy znajdziesz się pod jego domem, wbiegnij po schodach i stań w czerwonej otoczce. Po krótkim filmiku, w którym zauważasz że Freddy dosiada motoru i ucieka przed wami, również wsiadasz na motor ( stoi obok ) z Loc’em i ścigasz Freddy’ego. Ty prowadzisz, Loc bawi się w drive-by. Staraj się być dosłownie ”na plecach” Freddy’ego, aby OG mógł go spokojnie ściągnąć. Jeżeli jednak nie zabijesz go podczas jazdy, to dojedzie on na swój teren, a tutaj czeka na ciebie jeszcze kilku jego kumpli. Po zabiciu Freddy’ego odwozisz Loc’a do jego miejsca pracy. Nieźle się uśmiejesz, gdy zobaczysz gdzie i w jaki sposób pracuje ”wielki gangsta”. Gdy już odstawisz Loc’a – mission complet.

Info: Po tej misji możesz zacząć pracę dla OG Loc’a. Najpierw jednak opiszę misje dla Big Smoke’a.

Misja: RUNNIN DOG
Nagroda: Respect +

Przed tą misją polecam zaopatrzyć się w jakąś broń maszynową, najlepiej uzi. Razem z Big Smoke’m jedziesz na spotkanie z jego ”kuzynem” który przyjechał z Meksyku. Stań autem w czerwonej otoczce. Po krótkim filmiku, w którym twój kompan zabija jednego meksykańca, ty musisz ścigać tego drugiego, którego Smoke nie kropnął. Musisz się przygotować na skakanie przez murki i płotki. Uważaj również na kumpli kolesia, którego ścigasz. Najlepiej, tak jak już pisałem, mieć przy sobie uzi, namierzyć uciekającego i nie puszczać ognia póki nie padnie. Jeżeli jednak nie uda ci się zrobić tego podczas biegu, to zbiegły wsiądzie w auto. Musisz szybko dorwać jakąś furę i ścigać go. Pamiętaj, aby być jak najbliżej auta, ponieważ będziesz musiał strzelać do jego fury. Kiedy już go rozwalisz, zakończysz misję.


Misja: WRONG SIDE OF THE TRACKS
Nagroda: Respect +

Od razu zaznaczam, że ta misja sprawiła mi wiele problemów. Ale odkryłem na nią złoty środek – musisz jechać po zewnętrznej krawędzi prawego toru, gdzieś w połowie pierwszego wagonu. Razem ze Smoke’m udajesz się na stację kolejową ( Unity Station ). Po filmiku wsiadasz na Sancheza ( motocross ) znajdującego się zaraz obok was. Ty kierujesz, Smoke strzela. Musisz pędzić przed siebie równo z pierwszym wagonem w dobrej odległości, aby Smoke mógł zabić znajdujących się na pociągu kolesi. Uważaj na przeszkody na torach, typu przejeżdżające auta ( przez pierwsze kilka metrów ), zabudowa na torach, czy, co najgorsze – nadjeżdżające pociągi. Jeżeli się nadziejesz na jakąś przeszkodę – praktycznie już po misji. Jak już Smoke zastrzeli wszystkich, musisz go odwieźć do jego domu. Gdy już to zrobisz – koniec misji.

Misja: JUST BUSINESS
Nagroda: Respect +

Razem ze Smoke’m udajesz się do punktu na mapie. Smoke ma tam jakiś interes do załatwienia. Oczywiście nie ma łatwo – mała sprzeczka i strzelanina. Wkraczasz do akcji. Wejdź do budynku. Czeka tam na ciebie kilku panów. Będą oni wyskakiwali zza pudeł, lub po prostu czekali. Kropnij wszystkich, i pamiętaj o tym, aby zbierać po nich broń. Zabij wszystkich i poszukaj pancerza. Znajduje się on gdzieś obok Smoke’a. Musisz również uważać na pasek życia twojego ziomka. Gdy wyjdziecie z budynku, przywita was kolejna grupa kolesi uzbrojonych po zęby. Zajmij się nimi, ale równocześnie zerkaj na stan życia Smoke’a. Gdy ich rozwalisz, pojawi się cut-scenka. Wsiadaj na motor. Tym razem nie ty prowadzisz, a strzelasz do ścigających was wrogów. Jesteście ścigającymi i ściganymi zarazem. Strzelaj do kolesi na motorach – oni są największym zagrożeniem, ponieważ mogą podjechać najbliżej i strzelać do was z różnych pozycji. Jeżeli chodzi o auta, strzelaj w opony. Ciężarówkami się nie przejmuj. Jedynym utrudnieniem jest stan paska żywotności motoru, ale jeżeli będziesz sprawnie eliminował oponentów – będzie spadał bardzo wolno. Na pierwszej blokadzie, wyeliminuj kolesi po dwóch stronach ulicy. Gdy już to zrobisz, pogoń przeniesie się do kanału. Ciągle strzelaj do wroga, który siedzi wam na ogonie. Stale miej na uwadze pasek stanu motoru. Później kolejny filmik i ucieczka. Kiedy Smoke wjedzie na wzniesienie, przygotuj się na nową porcję wroga. Kiedy dojedziecie do lawety, zobaczysz bardzo fajny filmik, na którym wyskakujecie z wybuchającej lawety. Później wjedziecie w ciasne uliczki i tunele, a tam już łatwiej zabić wroga. Jeszcze troszkę postrzelasz, motor się zatrzyma, cut-scenka i koniec misji.

Info: To ostatnia misja dla Big Smoke’a. Teraz misje dla Rydera. Wbrew pozorom, wyżej opisana misja, nie jest straszliwie trudna.

RYDER

Misja: HOME INVASION
Nagroda: Respect +

Tą misję wykonasz tylko między godziną 12 a 20. Razem z Ryderem wsiadacie do ciężarówki. Teraz udajesz się do zaznaczonego na mapie żółtym kolorem punkciku. Stajesz ciężarówką w czerwonej otoczce. Po krótkim filmiku wchodzisz do mieszkania. I tutaj utrudnienia: po pierwsze – misja jest na czas, a ty nie możesz się szybko i głośno poruszać, ponieważ pasek stanu hałasu (jeśli się wypełni ) obudzi właściciela domu. Najlepiej chodź w przykucu. Z domu owego Pana, który zdaje się jest maniakiem broni, musisz ukraść trzy skrzynki z bronią. Pierwsza jest zaraz koło drzwi wejściowych. Ponieś ją, wyjdź z domu i wstaw do vana. Później skieruj się na schody. Druga paczka leży w korytarzyku, zaraz naprzeciwko schodów. Trzecią znajdziesz w pokoju mieszkającego w tym domu staruszka. Tam musisz zachować się bardzo cicho. Kiedy wyniesiesz już trzecia skrzynkę do vana, możesz do niego wsiąść i uciekać. Lecz jeżeli stwierdzisz że masz jeszcze trochę czasu, możesz zebrać jeszcze jedną skrzynię. Ja jednak odradzam tego, po co ryzykować pościgiem policyjnym. Wsiadasz z Ryderem do vana i jedziecie do punktu na mapie. Ów punkt to garaż, w którym wyładowujesz swoje łupy. Cut-scenka, i koniec misji.

Info: Po tej misji ty sam możesz okradać domy! Wpierw jednak musisz znaleźć vana (Boxville). Kiedy już obrobisz jakiś dom, udajesz się do tego samego garażu, co w misji (będzie zaznaczony na mapie punktem).

Misja: CATALYST
Nagroda: Respect +

Razem z Ryderm jedziesz w miejsce, w którym wrogi gang napadł na pociąg z bronią. Gdy tam dotrzesz, spotkasz kilku swoich ziomków walczących z wrogiem. Nie licz jednak na nich, szybko padną, lepiej weź sprawy w swoje ręce i rozwal oponentów. Gdy to zrobisz, nim się obejrzysz dojedzie kolejna porcja wroga. Gdy już zabijesz Ballas’ów, wejdź w czerwoną otoczkę koło pociągu. Cut-scenka i jazda. Musisz zrzucić do auta Rydera 10 skrzynek z bronią. Utrudnieniem jest czas ( 1:30 min ) i pasek siły, oraz pociąg, który ciągle skręca i zmienia tor. Musisz się śpieszyć. Pasek siły najlepiej zawsze ustaw na full, celownik albo w dach wozu, albo w bagażnik. Gdy to zrobisz ( zrzucisz 10 skrzyć ), stajesz się znów kierowcą ów wozu twojego zioma. Ale nie ma łatwo – masz na karku 3-stopniowy poziom poszukiwania ( 3 gwiazdki ). Jeżeli będziesz dobrze manewrował, szybko dojedziesz do P’n’S, a potem do domu, czyli Grove Street.

Misja: ROBBIN UNCLE SAM
Nagroda: Respect +

O misji, którą teraz opiszę, mówi się, że jest szalenie trudna, ponieważ pakowanie skrzynek do vana jest mozolne, a Ryder szybko ginie. Oto sposób na tą misję, znany i lubiany: po prostu sam zajmij się żołnierzami :) Masz na głowie i pudła i żołnierzy, którzy ciągle się pojawiają, ale to nie problem – tak szybciej sobie poradzisz z tą misją. Ale do rzeczy. Razem z Ryderem wsiadasz do vana i wyjeżdżasz na skok do magazynów wojskowych, w których znajduje się broń. Gdy już do nich dojedziesz, okazuje się, że brama wjazdowa jest zamknięta. Musisz przeskoczyć bramę, zabić wojskowego ( stoi na prawo od bramy ) i zestrzelić ze ściany urządzenie otwierające bramę. Gdy to zrobisz, jeden żołnierz otworzy ognień ( ze zwykłego pistoletu ). Zajmij się nim. Gdy Ryder wjedzie już vanem na teren wojskowy, musisz zestrzelić kolejne urządzenie otwierające drzwi. Gdy to zrobisz, wsiadaj w te pędy do wózka widłowego znajdującego się w hangarze i zapakuj do vana 6 pudeł. Uważaj na pasek życia Rydera. Użyj sposobu, który podałem wyżej. Jeżeli masz problem ze znalezieniem dwóch pozostałych skrzyń, wyjedź z hangaru i rozejrzyj się, powinny stać bardzo blisko ów hangaru. Gdy załadujesz skrzynie, wsiadaj do auta i pryskacie. Nie jest to łatwe, ponieważ ścigają was żołnierze. Ryder, chcąc pomóc, staje na pace i rzuca w żołnierzy skrzyniami. Jeżeli będziesz jechał źle i nieostrożnie, twój kumpel wypadnie i misja nieskończona. My jednak nie bierzemy tego pod uwagę. Jadąc w miarę szybko i ostrożnie, szybko zgubisz żołnierzy. Udaj się vanem do punktu na mapie. Gdy już dojedziesz do domu Emmeta – koniec misji.

Info: To ostatnia misja dla Rydera. Teraz opiszę te dla Cesara, później dla OG Loc’a.

CESAR VIALPONDO

Misja: HIGH STAKES, LOW-RIDERS
Nagroda: 1000$

Nazwa misji: HIGH STAKES, LOW-RIDERS
Nagroda: 1000$

Aby rozpocząć tą misję, musisz mieć specjalne auto – lowridera. Jeżeli nie możesz go znaleźć, stoi ono gdzieś koło domków naprzeciwko chaty Cesara. Gdy już dorwiesz furę – wjedź w czerwoną otoczkę. Po krótkim filmiku podążaj za Cesarem i Kendl. Gdy dojedziecie w miejsce początku wyścigu, odczekaj 3 sek. i długa! Musisz jechać szybko i ostrożnie ( łatwo wbić się w słup czy wypaść z trasy ) do kolejnych check-pointów. Zobaczysz je na mapce, choć lepiej patrzeć przed siebie – są to długie, czerwone punkty – jakby czerwone światło z ziemi. Patrz dokładnie, jaki znaczek jest na check-pointach ( w lewo, w prawo, jeżeli będzie kółko, znaczy że prosto ). Z misją tą nie powinno być większych problemów. Gdy dojedziesz już na finisz, znajdujący się na molo – koniec misji.

Info:< To pierwsza, i zarazem ostatnia misja dla Cesara w Los Santos. Teraz misje dla OG Loc’a.

OG LOC

Misja: LIFE’S A BEACH
Nagroda: Respect +

Misja tę rozpoczniesz tylko między godziną 22 a 6. OG chce nagrać swoją płytkę. Oczywiście bez dobrego sprzętu jest to raczej nierealne. Po co jednak wydawać kasę na miksery, głośniki, wzmacniacze itp. skoro można je ukraść? Loc wysyła CJ’a na zabawę plażową. Gdy już dojedziesz na plaże, wyznaczone miejsce, zobaczysz grupkę ludzi, oraz vana. Podejdź do niego, i stań w czerwonej otoczce. DJ’ka coś tam będzie gadać, wciśnij dwa razy strzałkę w prawo i tańcz :) W rytm muzyki musisz wciskać odpowiednie klawisze – X, O, kwadrat, trójkąt. Jest to o wiele trudniejsze zadanie niż w przypadku lowridera. Musisz dobrze zapamiętać rozmieszczenie klawiszy. Żeby misja mogła być kontynuowana – minimum 4000 punktów. Gdy już to zrobisz, DJ’ka o coś cię tam zapyta – wciśnij strzałkę w prawo, wsiądź do vana i odjedź. Panienka ze strachu wyskoczy, a wkurzeni plażowicze nie będą zadowoleni, że kradniesz im sprzęt. Kilku postrzela do vana, kilku pogoni w swoich furach – ale bardzo łatwo ich zgubić. Wjedziesz do garażu – i mission done.

Misja: MADD DOGG’S RHYMEBOOK
Nagroda: Respect +

Jest sprzęt, wszystko co do nagrywki potrzebne. Ale zaraz.... A, no tak – LOC chce nagrać płytę, ale ”brak mu weny twórczej”. W tym celu musisz ukraść rymy wielkiemu raperowi, znanemu w całym San Andreas – Madd Dog’owi. Udaj się do jego domu. Później do głównych drzwi, stań w żółtym trójkącie i wejdziesz do willi Dog’a. Gdy znajdziesz się już w środku, twoim celem jest kolejno – wyeliminować strażników, ukraść książkę z rymami i ratować własny tyłek. Do dyspozycji masz na razie tylko nóż, jeżeli użyjesz pistoletu lub czegoś innego – misja nieudana. Masz być cichy i niewidoczny dla goryli Madd’a. Kieruj się do zielonego punktu na mapie. Zabij pierwszego ( wciśnij L3, podejdź ”od tylca :)”, wciśnij R1 i kółko – i tak po kolei z każdym, którego napotkasz w drodze do studia. Czasami będziesz musiał się dłużej czaić. Gdy już ukradniesz książkę, zacznie się, że tak powiem ”pod górkę” – tyle że możesz używać pistoletu. Zabijaj po kolei czerwone punkty na mapie, czyli strażników, którzy już wszczęli alarm. Kieruj się do żółtego punktu – wyjścia z twierdzy Madd Doga. Gdy wyjdziesz na zewnątrz – niespodzianka – rower górski. Teraz wracaj do LOC-a. Gdy dojedziesz pod BurgerShot – stań w czerwonej otoczce – i misja ukończona.

Info: Po tej misji zadzwoni do ciebie o. Temppeny. Od teraz możesz dla niego robić misje. Wpierw jednak OG Loc.

Misja: MANGAMENT ISSUES
Nagroda: Respect +

To jedna z moich ulubionych misji w całej grze. Musimy zabić menagera Madd Doga, dzięki któremu raper został sławny. Musisz podszywać się pod kierowcę limuzyny menagera. Ów menager jest teraz na jakiejś imprezce. Żeby ukraść auto szofera, który znajduje się w BurgerShot’cie musisz czekać na telefon od LOC-a. Gdy ten zadzwoni że szofer już zjadł i wyszedł, jedziesz pod Burgera, wyciągasz go z samochodu ( możesz także stuknąć jego auto jeżeli nie chwycisz go pod Burgerem ), zabij go i wsiądź do auta. Masz 4 min, aby dojechać na miejsce ”zbiórki” szoferów. Gdy tam dojedziesz, zaparkuj auto w czerwonej otoczce. Musisz to zrobić precyzyjnie. Gdy już to zrobisz, jedź między tymi dwoma autami. Gdy dojedziecie do miejsca uroczystości, po krótkiej cut-scence jedź przez moment między tymi dwoma autami. Gdy na mapie pojawi się punkt, szybko skręć w jakąś małą uliczkę – najłatwiej zgubić ścigających ochroniarzy. I uwaga – ścisz telewizor bo laska menagera strasznie się drze :) Jedź do punktu na mapie. Gdy będziesz na początku molo, rozpędź się na maksa, a zaraz przed jego końcem, wyskocz z auta. Fura wpadnie do wody razem z pasażerami ( smacznego, rybki :) ), a ty zaliczysz kolejną misję.

Misja: HOUSE PARTY
Nagroda: Respect +

Misja, w której bez pancerza z miejsca padniesz jak mucha. Dzwoni do ciebie OG Loc, informując że kroi się jakaś imprezka. Oczywiście jesteś zaproszony, ale w takich ciuchach i w tej fryzurze lepiej się nie pokazuj bo narobisz obciachu. Gdy już pomajsterkujesz przy wyglądzie Carla, udaj się na Grove Street. Naprzeciwko domu CJ’a ujrzysz czerwoną otoczkę. Wejdź w nią. W cut-scence dowiesz się, że terytorium Grove mają zaatakować Ballas. Twoi ziomkowie odgrodzili ich nieco swoimi furkami. Wyjdź z domu LOC’a, podnieś broń i czekaj. Gdy przyjedzie pierwsza porcja wroga – zabij ich, później pojawią się na molo, i tak kolejno znów podjadą, będą się czaili za domem CJ-a wychodzili z uliczek. Gdy zabijesz wszystkich, ukończysz kolejną misję.

Info: To już ostatnia misja dla OG Loc’a. Teraz misje dla C.R.A.S.H.A ( na mapie C )

C.R.A.S.H.


Misja: BURNIN DESIRE
Nagroda: Respect +

W tej misji Temppeny i Pulasky zlecają ci podpalenie domu ”niewygodnego” dla nich koleżki. Po cut-scence kierujesz się w miejsce, w którym znajdziesz koktajle mołotowa. Gdy je zbierzesz, kieruj się do punktu na mapie. Pamiętaj, miej przy sobie jakąś pukawkę. Gdy już dojedziesz na miejsce, zorientujesz się że to teren Vagos’ów. Zabij wpierw tych, którzy majsterkują coś przy aucie i stoją pod domem. Później powrzucaj koktajle mołotowa do zaznaczonych okien. Uważaj, będzie ci przeszkadzało kilku Vagos’ów. Gdy to zrobisz, okaże się, że w tym budynku znajdowała się dziewczyna. Carl pędzi jej na pomoc. Musisz uważać, ponieważ pojawił się stan jej zdrowia. Gdy wejdziesz do płonącego domu, uważaj na płomienie. Wejdź na górę i znajdź dziewczynę. Okaże się, że boi ona się ognia i trzeba go ugasić. Udaj się szybko na dół do kuchni po gaśnicę. Gaś każdy ogień na swojej drodze. Gdy znów dojdziesz na górę, ugaś ogień znajdujący się przed dziewczyną, później wszystkie te, które spotkasz na drodze. Gdy wyjdziecie na zewnątrz, dziewczyna okaże się mieszkanką Grove. Ma na imię Denise. Krótka cut-scenka, zawieź ją do domu i od tej pory masz dziewczynę! Misja udana.

Info: Gdy ukończysz tą misję, zadzwoni do ciebie Sweet z nową robotą. Ja jednak wpierw opiszę misje dla Temppeny’ego i Pulasky’ego.

Misja: GRAY IMPORTS
Nagroda: Respect +

Tym razem oficerzy zlecili nam zapobiegnięcie interesu, który Ballas ubijają z Rosjanami w dokach. Chodzi o auta. Gdy już tam dojedziesz, wejdź na teren doków. Zabij wszystkich, których tylko zobaczysz. Później rozwal wózki widłowe. Nie jest to trudne, bo wiozą one na sobie chemikalia – strzel w beczki i BUMMM :) Później strzel w urządzenie otwierające drzwi od hangaru i uważaj – zaraz za drzwiami czeka dwóch panów ze spluwami. Pozbądź się ich. Następnie kieruj się do punktu na mapie, eliminując po drodze przeciwników. Pamiętaj o zbieraniu broni po nich! Gdy wjedziesz po schodkach na górę, dealer ucieknie. Jeżeli masz przy sobie uzi to git! Ja wybiegając za dealerem olałem jego ludzi i zastrzeliłem go, zanim jeszcze wsiadł do auta! Jeżeli jednak wam się to nie uda, a dealer wsiądzie do auta, to wy wsiądźcie na motor i gońcie go. Nie będzie problemów – uciekinier jeździ bardzo wolno. Gdy już rozwalicie jego furę – mission compleat.

Info: Jest to ostatnia misja dla duetu oficerów w Los Santos. Teraz kolejna część misji dla Sweeta.

SWEET


Misja: DOBERMAN
Nagroda: Respect +

Jedziesz do Ammu-Nation i nabywasz broń. Najlepiej jakieś UZI – po prostu szybką giwerę. Zaopatrz się również w pancerz. Gdy wyjdziesz z budynku, zobaczysz na mapie teren zaznaczony fioletowym kolorem – jedź do niego. Gdy znajdziesz się na tym terenie, znajdź 2-3 Ballas i ich zlikwiduj – zaczyna się wojna gangów! Pojawiające się na radarze fioletowe punkty to wrogowie, których musisz likwidować. Są 3 etapy – wpierw jest kilku Ballas z lekką bronią, później jest ich coraz więcej, z coraz cięższą altylerią. Gdy już wszystkich zabijesz – teren należy do ciebie! Pamiętaj – nie możesz podczas walki gangów wyjść poza wskazany teren. Jeżeli masz mało życia, rozglądaj się po terenie – gdzieniegdzie leży życie i pancerz. Pamiętaj o zbieraniu broni po zabitych wrogach. Gdy zabijesz pozostałych na twoim terenie Ballas’ów – misja zakończona.

Misja: LOS SEPULCORS
Nagroda: Respect +

Spodobała się jatka z Ballas? Jeżeli tak, to masz okazję na powtórkę wydarzeń. Po krótkiej cut-scence będziesz wiedział, jak werbować do swojego gangu ziomków. Podejdź do któregoś, naciśnij R1, potem strzałkę w górę – i już masz jednego więcej w walce z Ballas. Ilość ludzi do werbowania zależy od twojego respektu – im więcej go masz, tym więcej ludzi zwerbujesz – max. 8. Gdy już zbierzesz ekipę razem jedziecie na cmentarz. Na dojazd masz 4 minuty, zdążysz spokojnie. Gdy już dojedziesz w wyznaczone miejsce, przeskocz mur. W cut-scence Sweet wyda jakieś rozporządzenia. Musisz zabić ważnego członka Ballas. Naciśnij strzałkę do góry, a twoi kumple pójdą za tobą. Zabij wszystkich wrogów, ale miej na uwadze czerwony punkt na mapie – to człowiek, którego masz pozbawić życia. Gdy już go kropniesz, będziesz miał na karku gliny, zaledwie dwie gwiazdki. Podejdź do niebieskiego punktu na mapie, wsiądź do fury, zaczekaj na Sweeta i resztę grupy ( jeżeli przeżyli ) i zmykaj na Groove Street. Pamiętaj o glinach. Dojedziesz na miejsce i misja ukończona.

Misja: REUNTIN THE FAMILIES
Nagroda: Respect +

Razem z ziomkami jedziesz do motelu na spotkanie gangów. Gdy już dojedziesz, stań w czerwonej otoczce. W filmiku zobaczysz, że na motel nalot zrobiła policja. Teraz zaczyna się zabawa. Zabij kilku gliniarzy na zewnątrz, potem wbiegnij do budynku. Musisz kierować się do niebieskiego punktu na radarze. Jest to Sweet, uwięziony w jednym z pokoi. Po drodze do niego będziesz musiał zabijać gliniarzy, którzy będą wyskakiwali z pokojów lub wbijali się do środka przez dach. Gdy dotrzesz do Sweeta, pojawi się cut-scenka. Znajdujecie się na dachu. Pojawia się pasek stanu życia brata. Musisz zlikwidować helikopter, który przeszkadza wam w ucieczce. Wpierw zestrzel gliniarzy, którzy do was z niego strzelają, potem zajmij się samym helikopterem. Gdy to zrobisz, zbiegacie z dachu. Okazuje się, że nie macie czym uciec. Na szczęście podjeżdżają pod nas Smoke i Ryder. Gdy już myślicie, że to koniec misji, okazuje się że mamy na karku gliny. Masz do dyspozycji AK-47. Zabijanie i likwidowanie glin za pomocą Drive-by to nie łatwa sprawa. Do tego pasek stanu auta – masakra. Co trochę na maskę skoczy ci jakiś gliniarz. Musisz rozwalać blokady. Gdy skończy się amunicja, to znak, że misja się powiodła. Krótka ”kaskaderska” cut-scenka i mission done :)

Misja: GREEN SABRE
Nagroda: Dostęp do San Fierro

Po telefonie, jaki wykona do CJ’a Cesar, nic nie wskazuje na to, co się zaraz stanie. Gdy dojedziesz do miejsca spotkania z Cesarem, pojawi się krótka cut-scenka. W niej okaże się, że twoi najlepsi ziomkowie – Ryder i Smoke są zdrajcami! Współpracują z Ballas i oficerami. Przygotowują oni zasadzkę na ciebie i Sweeta. CJ dzwoni do brata, ten jednak nie odbiera. Musisz w te pędy jechać w miejsce, o którym mówił ci Sweet na początku misji. Gdy tam dojedziesz, zauważysz otoczonych przez Ballas ziomków z Gove. Wejdź w ”pierścień” aut i likwiduj ”fioletowych”. Co chwilę dojeżdżają posiłki, powinieneś dać sobie jednak radę. Gdy zabijesz wszystkich, na miejsce przyjadą gliny. Pakują do radiowozów wszystkich po kolei. CJ dowiaduje się, że jego brat jest w więzieniu. I jeżeli myślisz o zemście na Ryderze i Smoke'u – dowiadujesz się, że są oni pod ochroną policyjną. Zostajesz wyrzucony przez oficerów na terenach pozamiejskich w Angel Pine. Zabrano ci broń, a dano do dyspozycji aparat. Misja zakończona, lecz trudno powiedzieć czy sukcesem.

Info: Teraz zajmiemy się misjami na wsi. Do Los Santos CJ wróci, ale w późniejszej fazie gry. W pierwszej kolejności misje dla C.R.A.S.H.A – na mapce ”C”.

TERENY POZAMIIEJSKIE

C.R.A.S.H.


Misja: BADLANDS
Nagroda: Respect +

Do dyspozycji masz jedynie aparat fotograficzny. A dali ci go po to, żebyś zrobił fotkę trupa kolesia, który może sypnąć na parę glinarzy. Oczywiście ty musisz zająć się likwidacją delikwenta. Po filmiku udaj się w miejsce wyznaczone na radarze. Następnie udaj się na pobocze największego obiektu w San Andreas – Mount Chilliad. Weź stojącego obok Sancheza, i jedź ostrożnie we wskazany punkt. Gdy już dojedziesz, poczaj się trochę za drzewami, aby bez zbędnego hałasu zlikwidować strażników. Potem szybko udaj się pod drzwi wejściowe domku. Jeśli zdążysz to zrobić, zanim ”twój cel” ucieknie, zaoszczędzisz sobie wiele nerwów. Kiedy wyjdzie, będziesz czekał. Jeżeli natomiast nie zdążysz, a delikwent wsiądzie do auta, szybko dosiądź pojazdu którym tu przyjechałeś i ścigaj go. Kiedy jego auto zacznie się palić, koleś wyskoczy z niego, a ty załatwisz sprawę. Kiedy go zlikwidujesz, zrób fotkę. Potem zawieź aparat w wyznaczony punkt. I misja zakończona...

Info: Po tej misji zadzwoni do nas Cesar. Prosi cię, abyś spotkał się z jego ”kuzynem”. Ta osoba będzie miłą niespodzianką :)

CATALINAKuzynka CV to znana ci dobrze z GTA 3 Catalina. Wiem, pewnie masz ochotę zrobić jej coś złego. Ale powstrzymaj się, i zacznij wykonywać dla niej misje, które opiszę poniżej:Nazwa misji: Masz kilka do wyboru, ponieważ razem z Cataliną będziesz obrabiał banki i sklepy ( cztery do wyboru ), ja jednak będę je opisywał w sposób, w który przechodziłem grę.

Misja: TANKER COMMANDER
Nagroda: 5000$

Podczas filmiku widzisz, jak Catalina bezskutecznie stara się wyłudzić od właściciela stacji benzynowej kasę. To, że koleś nie poddał się łatwo i nie zamierza oddać twojej wspólniczce kasy, bardzo ją denerwuje. Postanawia ukraść cysternę. Wsiądź do ciężarówki stojącej przed stacją. Potem powoli cofaj, aż zaczepisz przyczepę. Kiedy już Catalina wsiądzie do ciężarówki, jedźcie do wyznaczonego na radarze punktu. Niestety, nie ma łatwo. Właściciel stacji nie daje za wygraną i razem ze swoim pracownikiem zaczynają nas ścigać. Są bardzo upierdliwi, nieraz przez nich zawaliłem tą misję. Dopiero kiedy wysiadłem z ciężarówki i rozwaliłem ich auto, spokojnie dojechałem do miejsca, gdzie sprzedałem ciężarówkę.

Info: Po tej misji zadzwoni do ciebie The Truth. TT ma dla ciebie zadania, ja jednak opiszę tutaj wszystkie misje dla Cataliny. Potem zajmę się TT.

Misja: LOCAL LIQUOR STORE
Nagroda: 1000$

Wsiadasz do auta i udajesz się ze swoją wspólniczką do sklepu, celem obrabowania go. Gdy tam dojeżdżacie, dostrzegasz jak spod shopu odjeżdżają cztery quady – ktoś wykonał skok przed wami. Catalina zabija jednego kolesia. W tym momencie na radarze pojawią się trzy czerwone, ruchome punkty – pozostali uciekinierzy. Goń ich, gdy będziesz za jednym z nich, Catalina otworzy do niego ogień. Jeżeli ty również posiadasz SMG, możesz jej pomóc w likwidacji przeciwników. Gdy zabijecie jednego, zatrzymaj się i zabierz leżącą walizkę. Zrób tak z pozostałymi dwoma. Po wykonaniu tych czynności, zawieź Catalinę do jej kryjówki.

Info: Po tej misji dzwoni do ciebie Cesar. Ma on dla ciebie kilka zadań, my jednak wpierw skupimy się na Catalinie, potem TT. Cesar na mapie oznaczony jest symbolem ”CV”.

Misja: SMALL TOWN BANK
Nagroda: 10000$

Następnym celem Cataliny zostaje bank. Udaj się tam razem z ”kuzynem” CV. Wejdź, a już po którkiej cut-scence zacznie się jadka. Ogień otworzy do ciebie ochroniarz, zlikwiduj go szybko. Masz na karku trzeci stopień poszukiwania. Nie jest wesoło, ale cóż... Z rozkazu Cataliny musisz rozwalić trzy stojące w banku bankomaty. Wyceluj w nie, strzel i zgarnij forsę. Gdy to zrobisz, podążaj za Cataliną. Od tej pory szanuj każdy nabój, ponieważ za drzwiami czekają policjanci. Staraj się osłaniać Catalinę, jeżeli zginie – misja nieudana. Gdy zlikwidujecie kilku gliniarzy, pokaże się krótki filmik. Nadjeżdża dwóch gliniarzy na motorach. Rozwal ich i wsiadaj na motor. Policja ściga ciebie, ty Catalinę. Ogólnie droga do kryjówki nie jest trudna, oprócz jednego zawalonego mostu, który musisz przeskoczyć. Jeśli wpadniesz do niego, Catalina nie będzie czekać. Wsiadaj szybko na motor i goń ją. Gdy dojedziecie do kryjówki, na twoim koncie przestawi się kilka cyferek.

Misja: AGAINST ALL ODDS
Nagroda: 10000$

Tym razem rabujemy zakład bukmacherski. Catalina dała ci 10 wybuchowych ”plecaków”. Po filmiku, udaj się do drzwi naprzeciwko wejścia. Rzuć jeden ładunek i oddal się na bezpieczną odległość. Detonuj bombę. Teraz przed tobą sejf. Tu również zamieść bombę, znów oddal się na bezpieczną odległość, i znów detonuj ładunek. Twoim oczom ukaże się kilkadziesiąt pliczków $$$$$. CJ spakuje je do troby i razem z Cataliną uda się do auta. Ale ZONK! Masz **** na karku! Udaj się do Płać’N’Maluj :), zmień kolor auta i udaj się do kryjówki Cataliny.

Info: To ostatnia misja dla Cataliny. Teraz TT, czyli The Truth.

THE TRUTHTT jest ”farmerem”. Ma całkiem sporo hektarów pola, na którym hoduje... No, powiedzmy że jego najlepsza przyjaciółka ma na imię Maria.

Misja: BODY HARVEST
Nagroda: Respect+

Udaj się do wyznaczonego na radarze punktu. Musisz ukraść kombajn. Wjedź na farmę i odnajdź maszynę. Oczywiście spotkasz opór rolników, jeżeli jednak jesteś uzbrojony nie będzie on dla ciebie problemem. Z kombajnu wyciągniesz pana z bronią, potraktuj go ostrzami twojego obecnego pojazdu. Gdy będziesz wyjeżdżał z farmy, na drodze staną ci traktory. Omiń je lub staranuj. Gdy wyjedziesz już na autostradę, zacznie gonić cię furgonetka, z natrętnym panem z SMG. Wysiądź z kombajnu, wyciągnij delikwenta i go zlikwiduj. Wróć do kombajnu i udaj się w wyznaczone miejsce. Mission passed.

Misja: ARE YOU GOING TO SAN FIERRO?
Nagroda: Respect+

CJ gawędzi sobie z TT, oglądają sobie kombajn, a tu nagle słyszą coś niepokojącego. Helikopter policyjny nakrył pole Trutha, a za znajdującą się na nim marihuanę może on trafić na długo do więzienia. Aby policjanci nie mieli haka na naszego kumpla, trzeba tą plantacje zniszczyć. Dostajesz miotacz ognia, z którego pomocą w 5 minut i 30 sekund masz spalić całą plantacje. Uważaj na płomienie, oraz na paliwo, aby się nie skończyło. Gdy spalisz już wszystkie krzaczki, musisz pozbyć się helikoptera. Weź bazukę w swoje łapy, namierz heliego i buuummmm... Teraz wsiadaj do auta TT i udajcie się do nowego miasta ( teraz znajdowałeś się na terenach pozamiejskich ) San Fierro! Gdy dojedziesz do punktu wyznaczonego na mapie – twój respekt podskoczy.

CESAR VIALPONDOMisja: WU ZI MU
Nagroda: 5000$

Jako że Cesar jest miłośnikiem samochodów, podczas misji dla niego będziesz uczestniczył w kilku wyścigach. Teren jest bardzo trudny, łatwo wypaść z trasy. Do wyścigu przystępujesz dowolnym pojazdem ( prócz motorów, samolotów, ciężarówek i motorówek, rowerów ). Po cut-scence rozpocznie się odliczanie. 3..2..1.. i start! Muszę powiedzieć o ważnej sprawie. Szybkimi autami trudno wygrać ten wyścig. Ja podchodziłem do niego 4 razy sportowymi bryczkami, dopiero Rancherem udało mi się przejść tą misję. Uważaj na ostre zakręty, tylko na prostej drodze gazuj na maxa. Przed zakrętami zwolnij, nie zapominaj o hamulcu.

Misja: FAREWELL, MY LOVE
Nagroda: brak

Kolejny wyścig. Nie ma co tu opisywać, niewiele się to różni od wyżej opisanego. Z tym, że tutaj rywale mają szybsze auta, więc Rancherem trudno wygrać, aczkolwiek jest to możliwe. Ta sama zasada co wyżej – „Uważaj na ostre zakręty, tylko na prostej drodze gazuj na maxa. Przed zakrętami zwolnij, nie zapominaj o hamulcu.”

Info: Była to ostatnia misja na terenach pozamiejskich. Teraz przenosimy się do San Fierro.

SAN FIERRO