Witaj, nieznajomy!
reset hasła
sitemenu serwisy serwisy download gta5 chinatown_wars gta4 vice_city_stories liberty_city_stories gta_advance san_andreas vice_city gta3 gta2 gta1
Poradniki: IRC - jak tam wejść ? :O
   faustyn.
28.01.2006 00:17:14

Dużo zapewne słyszałeś o tym całym IRC’u, ale nikt nie powiedział ci dokładnie jak tam wejść i z czym to się je ? Postaram się wyjaśnić jak najjaśniej możliwe, jak dostać się na kanał #gtareview w sieci quakenet poprzez dwa różne programy do IRC’a. Na początek opisze X-Chat, a potem mIRC. Zaczynajmy ^^


X-Chat

1. X-Chata nie odpalimy bez...X-chata. Po program udajemy się na stronę xchat.org gdzie z działu download ściągamy wersję trial (działa tylko 30 dni).

2. Instalujemy program klikając dwukrotnie na ikonę xchat-2.6.2.exe na pulpicie.
3. Odpalamy program dwukrotnie klikając na ikonę Xchat.exe na pulpicie.
4. Naszym oczom ukaże się rameczka X-chat Server List. Przewijamy listę aż zobaczymy Quakenet i klikamy na niego aby był zaznaczony. Nad listą sieci IRC znajduje się kilka pustych pól. W polu ‘Nick Name’ wpisujesz swojego nicka jak sama nazwa wskazuje. Ja, dla przykładu, wpisuję tam falek. W dwóch następnych polach - Second Choice oraz Third Choice, wpisujesz inne nicki gdyby tamten był zajęty. Możesz dorobić jakiś znaczek do swojego standardowego nicka. Ja np. mam wpisane tam falek_ oraz flk ;). W miejsce obok napisu - User Name wpisujesz to co chcesz żeby było napisane przed twoim hostem. Chodzi o to, że gdy wchodzisz na jakiś kanał pojawia się napis
--> Twójnick (username@host) has joined #kanal
Jeśli nie wiesz co wpisać to po prostu wpisz tam swój nick po raz kolejny ;). Ostatnie pole - Real name - mówi chyba samo za siebie. Twoje prawdziwe imię.
4 i pół :D. Wszystko już wypełniłeś, teraz czas na kliknięcie guzika EDIT po zaznaczeniu Quakenet na liście serwerów.

5. Ble. Kolejne okienko do wypełnienia ;D...na szczęście tym razem musimy napisać coś tylko w jednym polu. Mianowicie w - Channels to join. Wpisujesz tam - #gtareview, a następnie w Character set wybierasz kodowanie takie jak na obrazku. Możesz również zaznaczyć ‘ptaszka’ (lol xD) przy napisie - Auto connect to this network at startup. Pozostaje już tylko kliknięcie na Close.
6. Upewnij się, że w okienku z punktu 4 zaznaczona jest sieć Quakenet, a następnie kliknij na Connect in new tab.

7. Jesteś na kanale :o. Tutaj już chyba wiesz co należy robić :) rozmowa toczy się na różne tematy, niekoniecznie GTA więc możesz po prostu wpaść na pogawędkę, a nie tylko z powodu tego, że szkoła latania w San Andreas jest trudna :D. Pamiętaj też, że to nie chat więc może być długo cicho. Do zobaczenia na kanale ;)mIRC


1. Wejdź na mirc.com, a następnie kliknij w Download mIRC w menu po lewej. Tam wybierz jakiś serwer w Europie i zassaj aplikację.

2. Zainstaluj program klikając na ikonkę na pulpicie.
3. Uruchom go ;D (też ikonka na pulpicie ^^)
4. Wyskoczy na ciebie od razu małe okienko z opcjami. Kliknij na zakładkę connect i wpisz tam następująco: w polu nick name twoją ksywkę pod jaką chcesz być wyświetlany na IRCu. W - Alternative - zastępczy nick, jeśli tamten byłby zajęty. W polu - Real name - wpisz swoje prawdziwe imię, a w E-mail adress swój adresik e-mail ;)
5. Pod connect po lewej powinna znajdować się lista, a na niej Servers. Kliknij w ten napis, a tam z listy wybierz Quakenet. Pod tą listą, w następnej, wybierz - Quakenet: Random Server i kliknij na OK.
6. Kliknij na błyskawicę na samej górze okna mIRCa.
7. Po połączeniu się z Quakenetem, w tym samym oknie co te wszystkie napisy, wpisz /join #gtareview

8. Spójrz na 7 punkt z opisu x-chata ^^ miłego pisania ;D