Witaj, nieznajomy!
reset hasła
sitemenu serwisy serwisy download gta5 chinatown_wars gta4 vice_city_stories liberty_city_stories gta_advance san_andreas vice_city gta3 gta2 gta1
San Andreas: San Fierro
   Pinguin
22.06.2005 22:52:00

Drugie miasto które odwiedza Carl podczas swojej gangsterskiej wędrówki. Panuje tu zupełnie inny klimat niż w Los Santos, pogoda jest inna (częściej pada deszcz i jest mglisto), teren jest dużo bardziej zróżnicowany - m.in. strome ulice na których rozgrywają się widowiskowe pościgi... W San Fierro jest też dużo spokojniej niż w Los Santos, a to przez to że praktycznie nie ma żadnych gangów które by nam uprzykrzały życie. Tutaj też nauczysz się profesjonalnie jeżdzić samochodem (Turning Tricks Driving School), z lotniskowca wykradniesz samolot odrzutowy, a także uratujesz Chińskich emigrantów z olbrzymiego kontenerowca - jednym słowem, nie będziesz się tutaj nudził.

Dzielnica, w której stawiasz swoje pierwsze kroki w nowym mieście - San Fierro. W '89 roku tę część miasta nawiedziło potężne trzęsienie ziemi, w niektórych miejsach możemy jeszcze napotkać zniszczone budynki oraz autostrady. Tutaj także Carl zakłada swój pierwszy poważny interes - garaż, by z biegiem czasu otworzyć prawdziwy salon samochodowy, który będzie nawet przynosił dochody. Naprzeciwko garażu jest stacja kolejowa, gdzie od czasu do czasu możemy złapać pociąg i wykonywać misje transportowe (lub rozpędzić się na max i wykoleić skład, hehe). A obok Wang Cars znajdziemy sklep Transfender, w którym możemy zmodyfikować prawie każdy samochód (nowe felgi, nitro, hydraulika, kolory.. itp) No i oczywiście niedaleko jest też Pay n' Spray który przyda się gdy nie możemy się odgonić od wrednych glin. Do Doherty przylega jeszcze port Easter Basin, o którym możecie poczytać niżej.


 
Port jak port - znajdziemy tu przycumowany kontenerowiec (na który możemy ładować samochody - w ramach misji "Import/Export), lotniskowiec (z którego w jednej misji wykradamy odrzutowiec, Hydrę) oraz masę innych łodzi (Reefer, Coast Guard itp.). Jest też olbrzymi, pusty "basen" w którym musimy szaleć na NRG-500 i zbierać checkpointy. A pozatym to można się pobawić z policją - gdy mamy 2 lub więcej gwiazedk wystarczy ich zaciągnąć do portu, szybko wejść do żurawia, złapać na magnes jakiś radiowóz i machać na lewo i prawo ^^ a tak pozatym to można tu trenować Lung Capacity xE


 
Lotnisko przylegające do Easter Basin Port, leżące na południu San Fierro - zaraz pod nim zaczynają się wsie. Gdy zjawiamy się tu po raz pierwszy, wszystko jest zablokowane (główne wejście i wszystkie samoloty także). Musimy więc najpierw przejść szkołę latania aby legalnie się tu dostać :P Lecz na początku możemy już kupować bilety do Los Santos (na początku mogą wydawać się drogie, lecz później są bardziej opłacalne niż przejazd wsią - możemy zaoszczędzić dużo czasu), a z biegiem gry także do Las Venturas. Ogólnie porównując do całego San Fierro, lotnisko jest duże, dzięki czemu możemy wylądować praktycznie w każdej jego części, nie tylko na pasie startowym :)