Witaj, nieznajomy!
reset hasła
sitemenu serwisy serwisy download gta5 chinatown_wars gta4 vice_city_stories liberty_city_stories gta_advance san_andreas vice_city gta3 gta2 gta1
San Andreas: Los Santos
   
20.06.2005 21:19:00

Los Santos to niewątpliwie miasto rządzone przez gangi, które niejednokrotnie walczą ze sobą w celu uzyskania nowych terytoriów. Tu urodził się i wychowywał główny bohater San Andreas Carl Johnson. Tu zaczyna się wielka historia, opowiadająca jak człowiek o niskim statusie społecznym, opuszczony przez najbliższych i przyjaciól dąży do władzy, szacunku i strachu wrogów. Tutaj rozpoczniesz poznawanie tajników San Andreas...

Tutaj przyszedł na świat CJ. Spędził tu swoje całe dzieciństwo, dorastając w atmosferze wiecznej niepewności jutra. Był świadkiem licznych zatargów między gangami, więc przywykł do okrucieństw ulicy. Carl wyjeżdżając pięć lat temu do Liberty City zawierzył dom swojej matki opiece Rydera i Smoke'a, którzy jak on, należeli do gangu The Orange Grove Families. Niegdyś potężny gang mający w posiadaniu połowę Los Santos, dzięki Tobie wraca do dawnej świetności i chwały.

Właściwie The Grove to ulica, która leży w dzielnicy Ganton. Jest to miejsce stanowiące szablon Los Santos. Klimaty gangsterki i ulicznej dżungli potrafią wciągnąć i poruszyć gracza bez reszty.

 Jeżeli po dniu polowań na wrogich ballasów zgłodniałeś, nie zapomnij wstąpić do Cluckin' Bell - po sycącym posiłku wypadałoby spalić trochę zbędnych kilogramów na siłowni w Ganton. Screeny ocziwiście po prawej.
 

I oto wielkie, budzące niemały zachwyt centrum odpowiednika Los Angeles - Los Santos. Przepiękny przykład współczesnej urbanistyki i betonowego świata. Nowoczesność i schludność są tutaj na porządku dziennym, choć i tu zdarzyć się mogą sprzeczki z wyczuloną na ochronę tego miejsca policją. Drapacze chmur sięgające najwyższych partii atmosfery są widowiskiem godnym ujrzenia. Szczyty budynków otulone mgłą i chmuarami to namacalny dowód makabrycznej wysokości tych wieżownów.

Rockstar Games nie pozwolił się nudzić w tym miejscu. Jeżeli pragniesz wrażeń i innych perspektyw niż przyziemne oglądanie Los Santos wybierz się na szczyt jednego z budynków, aby znaleźć na nim spadochron. Weź rozbieg i rzuć się w miejską otchłań. Te kilka sekund lotu jest warte kilku skoków. Tutaj potrzebne są umiejętności, ponieważ wysokość jest mniejsza od płapu samolotu. W centrum miasta, nawet jeśli jesteś totalnie spłukany, masz szansę odbić się od dna stawiając na hazard. Odwiedź zakład bukmacherski. Obstawiaj zwycięzców gonitw i zgarniaj niemałą kasę. Jednak bądź ostarożny bo nigdy nie wiadomo czy szczęście będzie Ci sprzyjać.

 Centrum Los Santos stanowi całkowitą różnicę dla The Grove i jest magnesem dla komercjalizmu. W mieście znajduje się mnóstwo punktów orientacyjnych pomagających poruszać się po tym olbrzymim terenie. Mamy tu budynek Los Santos Convention Center, przypominający Los Angeles Convention Center (budynek, w którym odbywają się targi E3). Jedną z najważniejszych części miasta będą tereny bankowe. Oczekuj na to, że zobaczysz mnóstwo dobrze ubranych osób kręcących się w pobliżu. Wizyta w ProLaps zapewni CJ'owi własny styl, daleki od stylu gangów. Oczywiście, będzie to podnosić respekt wśród innych, więc te ubrania, choć drogie, warte są zakupu.

 

Jest to jedna z najbardziej interesujących dzielnic w Los Santos, ponieważ to tutaj znajduje się biuro Blastin' Fools Records. Znajdziesz tutaj chodnik z nazwiskami gwiazd. Ogólnie jest to dzielnica kwitnąca handlem i drogimi pasażami handlowymi. Nieraz ujrzysz tu sportowe samochody, które mają do zaoferowania duże stadko koni mechanicznych.

 Przez tą dzielnicę przebiega także główna linia kolejowa Los Santos. Duży dworzec tworzy z tego miejsca jedną z bardziej obleganych przez podróżujących dzielnic.


 

Vinewood jest odpowiedzią Rockstar Games na dzielnicę Hollywood w Los Angeles. Wirtualna jej wersja została bardzo dobrze odwzorowana. Za charakterystycznym napisem na górze, między pięknymi, bogatymi willami siedzą sobie wygodnie i wypoczywają najbardziej szlachetni i zasłużeni mieszkańcy Los Santos.

Niżej znajduje sie bulwar Vinewood, gdzie będziesz mógł odwiedzić mnóstwo atrakcji turystycznych, m.in. Cathay Theater, część terenu utrzymanego w chińskim stylu, lub przejść się Aleją Sław Vinewood.

 W Vinewood ma swoją willę Madd Dog - sławny raper, któremu pomagamy później wyjść z opresji. Pięknie usytuowana, zaraz przy napisze Vinewood uderza swoim przepychem - potem dociera do Ciebie ile taki dom mógłby kosztować? uhhh...
 

Interpretacja Rockstara na temat Beverly Hills. Nazwa wzięła się od Rodeo Drive, strefa handlowa Los Angeles, gdzie kupują sławni i bogaci. Jeśli już mówimy o kupowaniu, będzie tu mnóstwo miejsc, w których można kupować, ale tylko dla tych z grubymi portfelami. Dla innych jest to doskonała atrakcja turystyczna. Jest tu pełno ogromnych i bardzo zamożnych domów, na których można dokonywać napadów.

 Wracając do sklepów, to w Rodeo znajdziesz bardzo ekskluzywny sklep oferujący galowe stroje - Didier Sachs, oraz bardzo gołocący portfel sklep Victim. Oba sklepy zostały opisane w dziale ubrania. Obserwuj także przechodniów i ich zachowania - chodzą tu dumne osobistości, zapewne ze świata show biznesu. Może znajdziesz tutaj jakąś gwiazdę filmową? Jeszcze jedna rada - uważaj na gliniarzy z Beverly Hills - ponoć każdy z nich to jednoosobowa armia :D
 

Dzielnica ta leży w pobliżu Ganton, dlatego też Carl Johnson zna ją jak własną kieszeń. Jednak jest to teren wrogiego gangu - The Ballas, dlatego też każdy krok postawiony w tej dzielnicy przez młodego CJ'a mógł się źle skończyć.

Jeden z najbardziej priorytetowych obszarów o jakie walczy The Orange Grove Families. Tutaj są prowadzone rodzinne interesy - w Idlewood ma swój salon fryzjerski stary, znany chyba każdemu z OGF Reece. To tutaj znajdziesz salon tatuażu, gdzie pod profesjonalnym okiem możesz ozdobić swoje ciało gangsterkimi tatuażami.

 W Idlewood mieszka przyjaciel i członek OGF - Big Smoke. Doświadczony, znający wiele gangsterskich obyczajów homie, był dla CJ'a jak brat. Jednak to, że mieszka na terenie Ballasów coś znaczyło...
 

Jest to nic innego jak dzielnica portowa Los Santos. Ogromny port, stanowiący ważny ośrodek komunikacyjny i handlowy miasta. 

Znajdziesz tutaj przycumowane, ogromne fraktowce i kontenerowce, które aż powalają swoją wielkością. Dużo rdzy i żelaztwa, beton i asfalt, krzyki i hałas - to słowa kluczowe tego miejsca. Widać, że miejsce to spełnia swoją rolę - spotkasz tu wielu robotników, handlowców i innych zainteresowanych tym miejscem.

 Jest to dzielnica przemysłowa, więc nie oczekuj tutaj miejsc ani turystycznych, ani restauracji, fast foodów itp. Tutaj nie możesz się patyczkować. Miejsce dla konkretnych i wiedzących czego chcą - tyle że nie ma tu wiele do szukania i zobaczenia... niesety - dzielnica dla jednej misji...