Witaj, nieznajomy!
reset hasła
sitemenu serwisy serwisy download gta5 chinatown_wars gta4 vice_city_stories liberty_city_stories gta_advance san_andreas vice_city gta3 gta2 gta1
Vice City Stories: Informacje
   faustyn.
26.08.2006 23:24:00

Grand Theft Auto : Vice City Stories będzie już drugą grą z serii, która zagości na przenośnej konsoli SONY - PSP. Gra ukaże się 25 października bieżącego roku (data na górze).

W grze wcielimy się w Victora Vance'a, który jest bratem Lance'a z Vice City. Jest on byłym żołnierzem i póki co nie wiemy co takiego go czeka oraz dlaczego będzie musiał wykonywać zlecenia różnych mafii. Wiemy natomiast, że w 1986 roku ginie on podczas nieudanej transakcji (intro do VC).

Akcja gry przypada na rok 1984, czyli na 2 lata przed wydarzeniami z Vice City. W związku z czym niektóre budynki znane nam z tej części gry, będą dopiero znajdować się w budowie lub na ich miejscu będą stać inne budowle. Samo miasto ma być większe od starego Vice, dojdą nowe warunki pogodowe (w tym huragan!),a Victor będzie mógł pływać. Zdecydowanie przyda mu się ta umiejętność, ponieważ w grze ma być zaimplementowany nowy system "dynamicznej rzeki" dzięki czemu ta, będzie sama ustalała swój nurt. Dodatkowo dojdzie możliwość kierowania motorówkami oraz jet-ski.Fanów szybowania w powietrzu ucieszy zapewne wiadomość, że nie trzeba będzie się już bawić z CheatDevice żeby móc polatać w grze. Tym razem Rockstar da nam helikoptery, które będzie można zdobyć bez oszukiwania. Podczas latania wspomnianym helikopterem, pływania łódką, jazdy motorem czy też samochodem, przygrywać nam będą znane z Vice City radia. Prawdopodobnie większość z nich (jeśli nie wszystkie) powrócą. Jeśli chodzi natomiast z czym, tego nie wiadomo. Póki co chodzą plotki, że usłyszymy takich wykonawców jak The Cure, Blondie, Frankie goes to hollywood i Depeche Mode. Oczywiście możliwość odtwarzania własnych mp3 również znajdzie się w GTA:VCS.

Victor będzie musiał wykonać 70 misji głównych, o których informacje uzyskiwać będzie na pager, a nie na telefon komórkowy. Do tego zapewne dojdą poboczne zadania znane z poprzednich części gry (Taxi, Pizza, Firefighter, Paramedic etc.). Jakie nowości w tym zakresie szykuje dla nas R*, póki co niewiadomo. Wracając jednak do misji głównych, będziemy w nich zapewne strzelać. Pomoże nam w tym znany z LCS system automatycznego celowania z możliwością przełączenia na manualny.
Arsenał broni, jaką będziemy mogli siać destrukcję na ulicach słonecznego Vice City, również nie jest znany. Wiemy, że z nowych broni pojawi się prawdopodobnie SMG z tłumikiem. Ze starych zapewne powróci 15 zabaweczek znanych z LCS.Modyfikowanie pojazdów nie znajdzie się w grze. Również przebieranie Victora w różne ciuszki, będzie działać na takiej samej zasadzie jak w LCS (czyli możemy założyć tylko ustalone przez R* zestawiki). Znajdą się natomiast (prawdopodobnie) salony tatuażu znane nam dosyć dobrze z San Andreas.

Całość śmiga w płynnych 30 fpsach, ma powiększony draw distance w porównaniu z wersją Vice City na PS2, a postacie poruszają sie według całkiem nowego systemu. Jak to powiedział ktoś z Rockstar Games - "VCS jest drugą generacją gier na PSP." Czyli gra będzie dużo lepsza niż LCS, które było grą pierwszej generacji. Również sterowanie motorami ma być troszkę inne niż zwykle, a pojazdy wodne mają być już zupełnie inną parą kaloszy niż dotychczas.Jak więc widzicie jest na co czekać. Póki co niewiele wiadomo o grze, ale o każdej nowości będziemy was informować jak najszybciej to możliwe. Po screeny udaj się do Galerii podzielonej na 3 sekcje:
++ Art Worki
++ Scany
++ Screeny .
;*