Witaj, nieznajomy!
reset hasła
sitemenu serwisy serwisy download gta5 chinatown_wars gta4 vice_city_stories liberty_city_stories gta_advance san_andreas vice_city gta3 gta2 gta1
San Andreas: Możliwości
   

Od każdej nowej gry oczekujemy czegoś nowego, czegoś, czego jeszcze nie było. San Andreas nie jest tu wyjątkiem. Dowiedz się więcej o możliwościach gracza, które czynią tę grę unikatową.

JEDZENIE

Wszyscy muszą jeść, aby żyć i Carl Johnson nie jest wyjątkiem. Jest to niezbędne, aby wypełniać codzienne obowiązki i utrzymywać szacunek do siebie wśród innych. Kiedy Carl jest głodny, pojawia się wiadomość w HUD-zie mówiąca graczowi, że pora coś zjeść. Jeżeli nie będziesz jadł, Carl będzie słaby (nie będzie mógł podnosić skrzyń, bić się i kopać) oraz będzie źle wyglądał, a nawet ubrania będą na nim źle leżeć. By pomóc ci zaspokoić głód, będziesz mógł wstąpić do restauracji porozrzucanych po terenie całego SA, wszystkie z odmiennymi jadłospisami.

Burger Shot
Burger Shot znajduje się w centrum Los Santos i oferuje bardzo wiele typów hamburgerów. Serwuje niezdrowe, tłuste jedzenie, przez co nie jest to dobra restauracja, by jeść w niej codziennie. Jadłospis Burger Shot zawiera takie dania jak np. Double Barreled Burger.

Cluckin' Bell
Wzorowane na słynnej sieci Taco Bell, Cluckin' Bell jest domem wszelkiej maści dań z kurczaka oraz kretyńskich kostiumów obsługi. Menu zawiera takie smakołyki jak Cluckin' Big Filet Burger oraz Cluckin' Huge Double Filet. Jeśli ci się spieszy, możesz po prostu kupić wiaderko z panierowanymi skrzydełkami, a do drugiej ręki wziąć burrito.

Well Stacked Pizza
To zadziwiające, jak sieć pizzerii może przetrwać te wszystkie lata! Z Vice City powracają do San Andreas, a to oznacza biznes. Ich menu zawiera ogromną różnorodność pizz, jak The Buster, The D-luxe oraz The Double D-luxe. Uwielbiasz przebywać na zewnątrz? Żaden problem, mają także siedzenia i stoły na dworze.

Stragany
Ich nazwa nie jest jeszcze potwierdzona. Szybkie stragany w całym mieście są wspaniałymi miejscami na szybką przekąskę. Mimo wszystko, nie jest dobrym pomysłem jeść codziennie fast foody serwowane na straganach - nawet jeśli chcesz zobaczyć ponętne kasjerki!

Tuff Nut Donuts
Na razie nie było żadnych informacji na temat Tuff Nut Donuts. Jest to restauracja serwująca słynne pączki z dziurką, których codziennie jedzenie nie jest zbyt zdrowe. Mimo to Tuff Nut Donuts mogą być przydatnym miejscem na szybkie zaspokojenie głodu, a nawet na śniadanie!

WŁAMANIA

Pieniądze są najważniejszym czynnikiem w San Andreas. Widząc, że Carl musi jeść lub wygodnie przemieszczać się po mieście, można sie przekonać, jak przydatne są pieniądze. Nie zawsze będziesz miał górę pieniędzy i właśnie dlatego dokonuje się włamań.

Obrabianie domów
Zastanawiasz się pewnie "Jak trudne może być okradzenie domu?". Trudne. Po pierwsze musisz tak dostać się do domu, aby żaden z właścicieli cię nie zobaczył, ani nie usłyszał, bo ktoś może się przestraszyć i zadzwonić pod 911 (numer ratunkowy)... Nie jest dobrym pomysłem okradać dom w twoich codziennych ubraniach. Ciemna kurtka i kominiarka są odpowiednimi ubraniami, które można kupić przed napadem w skepie z artykułami sportowymi. Napady mogą mieć miejsce tylko w nocy, dlatego twoje ofiary mogą już spać. Jeśli tak, nie próbój ich budzić, ponieważ domy są wyposażone w telefony, które tylko czekają na wykręcenie numeru 911. Nowy tryb skradania pomoże ci w cichym poruszaniu się po domu. Jeżeli wypełnisz zadanie nie robiąc przy tym wiele hałasu, zostaniesz nagrodzony. Na ekranie będzie specjalny miernik pokazujący, ile hałasu wytworzyłeś.

PŁYWANIE

Zabawa w wodzie
Możesz pływać, nurkować, znajdować butle z tlenem, jednak nie jest to gra o pływaniu, a utonięcie nadal jest możliwe. Jeśli samochód z graczem w środku wpadnie do wody, na ekranie pojawi się pasek wytrzymałości, który będzie odliczał ograniczony czas na wydostanie się z auta - przez okno lub inaczej. Pływanie samo w sobie nie będzie trudne. Wszystko, co musisz zrobić, to wskoczyć do wody i już będziesz automatycznie pływał. Trzy style pływania zostały potwierdzone - kraul, styl dowolny oraz pływanie pod powierzchnią. Styl dowolny jest najbardziej męczący, ale idealny, jeśli chcesz znaleźć się daleko od policji. Jeśli zdecydujesz się na zanurzenie, ilość powietrza w płucach będzie malała, co zmusi cię do wynurzenia się. Będziesz wynurzać się raz na pewien czas, chyba, że zdobędziesz butlę z tlenem. A co jest najfajniejsze w pływaniu? Oczywiście "wodne życie"! Niestety, ale nie będziesz wybrańcem w San Andreas - inni ludzie również będą potrafić pływać. Przygotuj się na zabawę w słońcu (i wodzie) z innymi turystami. Wydostanie się z wody jest równie proste jak dostanie się do niej. Gdy znajdziesz się blisko brzegu, wyjdziesz na niego automatycznie. Pływanie nie zawsze jest zabawą i rozrywką. Nowy, interaktywny system pogody, może spowodować ulewę lub nawet fale.

UBRANIA

Ubrania są oczywistą, ważną częścią życia każdego człowieka. W San Andreas, ubrania będą odbijać twoją osobowość lub nawet styl twojego gangu. Jeśli będziesz nosił dziwaczne ubrania, będziesz przedrzeźniany przez przechodniów na ulicy a nawet przez kumpli z gangu. Nie chcesz, żeby tak było, prawda? Trzy sklepy z ubraniami, każdy oferujący odmienny styl, zostały potwierdzone do tej pory.

Binco
Niedaleko The Grove znajduję się Binco, sklep z wieloma promocjami ubrań. Podobnie jak Carl, wielu mieszkańców jego dzielnicy kupuje tutaj. Flanelowe koszule, ubrania w khaki oraz tanie trampki - to kilka rzeczy, które można znaleźć w Binco. Mimo to, kupowanie tutaj nie jest złym pomysłem, gdyż dzięki temu zyskujesz respekt wsród ludzi z sąsiedztwa.

SubUrban
SubUrban oferuje znacznie lepszą linię ubraniową niż Binco, między innymi Mercury i Base 5. Jednak SubUrban jest znajduje się w Ganton, na terenie gangu Ballas, co może utrudnić dotarcie do sklepu. Będziesz budził znacznie większy respekt wśród przechodniów, ale nie będziesz mógł kupić takiej samej ilości ubrań jak w Binco. Możesz wpaść tu w szał zakupów.

ProLaps
Umieszczony w centrum Los Santos, ProLaps będzie miejscem dla artykułów sportowych z najwyższej półki. Szorty, kapelusze, świetne buty, kaski motocyklowe, rękawice bokserskie oraz maski hokejowe będą dostępne w ProLaps. Jest to wymarzone miejsce, jeśli chcesz ukryć osobowość członka gangu. Ubrania w ProLaps będą do kupienia tylko, jeśli Carl będzie odpowiednio ukształtowany, ponieważ sklep ten nie oferuje dużej gamy rozmiarów. Najdroższy z całej trójki, ProLaps daje ci największy respekt wśród innych.

Didier Sachs
Sklep w którym szyk i elegancja są codziennością. Doskonale pasuje do dzielnicy Rodeo (odpowiednik bogatego Beverly Hills). Zakupione w tym sklepie ubrania są w spaniale, jednak przy tym bardzo drogie. Jeżeli chcesz odbić się od gangsterskich klimatów i zaimponować nie tylko swoim pobratyńcom, nie możesz ominąć tego miejsca.

Victim:
Sklep ten znajduje się także w bogatej dzielnicy Rodeo (oczywiście w Los Santos). Jednak troszkę nie odpowiada temu miejscu... Jest skromny, ale przy tym ma spory wybór gustownych ubrań. Dzięki temu sklepowi możesz ubrać się elegancko i szykownie, za małe pieniądze.

TATUAŻE

Tatuaże co prawda nie są niezbędne, by żyć, ale mogą ułatwić ci życie w San Andreas. Nie tylko wyglądają dobrze, ale wzbudzają też szacunek w ludziach z twojego gangu.

Tatuaże
By dobrać tatuaż do własnych potrzeb, musisz najpierw znaleźć salon tatuażu. Jeden znajduję się w Los Santos, obok salonu fryzjerskiego Reece'a oraz salonu piękności. Gdy znajdziesz się w środku, możesz wybrać styl oraz część ciała, na której będzie tatuaż. Większość tatuaży oferowanych w Los Santos zawiera imiona, bronie oraz kobiety. Tatuaże w San Fierro będą zawierać symbole Azteków, narkotyki i inne luźne obrazki. Z drugiej strony, salony w Las Venturra będą karty, kości do gry oraz inne rzeczy związane z kasynem. "Chcemy, aby gracze mieli całkowitą kontrolę nad swoimi charakterami", skomentował Leslie Benzies, prezes Rockstar North. "Jeśli nie lubią sposobu ubierania się, mogą zarobić wystarczającą ilość pieniędzy, by wybrać się do sklepu i to zmienić. Z tatuażami jest to samo, tylko motywacja jest inna. Jeśli byłeś w gangu, masz tatuaż, który to pokazuje."

TRENING I GIMNASTYKA

Bycie w formie jest niezywkle ważne dla dobrego stylu życia w San Andreas. Nie tylko będziesz dobrze wyglądał, ale też ubrania będą na tobie lepiej leżały, a ty będziesz wzbudzał więcej szacunku wśród członków gangu i przechodniów.

Pozostawanie w formie
Wszyscy wiedzą, że jedzenie wpływa na wygląd. Tak samo jest z Carlem. Więcej jesz, więcej obrastasz w tłuszcz. Jeśli będziesz otyły, będziesz wykpiwany przez ludzi na ulicy, a nawet ludzi z twojego gangu. Także uciekanie przed policją z takim zapasem tłuszczu raczej nie skończy się dobrze. Więc - czas, by zająć się sobą i swoim ciałem. Siłownie w całym San Andreas pomogą ci uzyskać energię i pozbyć się zbędnych kilogramów nabytych po wizycie w Burger Shot. Maszyny do ćwiczeń zawierają także rowerek do ćwiczeń oraz bieżnię. Inne ćwiczenia to m.in. robienie brzuszków na ławeczce oraz wyciskanie sztangi. Dzięki temu będziesz biegał, pływał i pedałował szybciej. Jeśli Carl będzie otyły, będzie powoli wykonywał wszystkie zadania i ćwiczenia. Pozostawanie w formie podniesie poziom twoich walk na pięści oraz twoją zdolność do wykonywania normalnych misji (gdzie będzie trzeba nosić skrzynki lub budzić respekt w członkach gangu). Więc bądź ostrożny, czym karmisz Carla i ćwicz regularnie, a będziesz prowadził równomierne, spokojne życie w San Andreas.

Tłumaczył: enjoi.
Źródło: GTAgaming.