Witaj, nieznajomy!
reset hasła
sitemenu serwisy serwisy download gta5 chinatown_wars gta4 vice_city_stories liberty_city_stories gta_advance san_andreas vice_city gta3 gta2 gta1
Vice City Stories: Empire Building
   Lazlow
28.11.2006 09:46:00

Empire Building to zupełna innowacja w serii Grand Theft Auto. Tłumacząc dosłownie, jest to świetnie skonstruowany i dopracowany tryb budowania własnego imperium w Vice City, z którego otrzymujemy oczywiście odpowiednie dochody. Jednak wszystko po kolei i od początku. Wszystko się zaczyna po ukończeniu misji pod tytułem To Victor, The Spoils wartą 1500 dolców, którą otrzymamy od Louise Williams-Cassidy. To właśnie w tej misji przejmujemy na własność pierwszy biznes.W mieście będziesz miał do przejęcia trzydzieści inwestycji. Jako początkujący biznesmen musisz brać też pod uwagę miejsce, które musi być adekwatne do biznesu. Adekwatne do biznesu będą też stroje, które będziesz otrzymywał w zamian. Jeśli natomiast uda Ci się opanować całe miasto, pod każdym Twoim budynkiem będzie stała kuloodporna bryka. Większość z nich należy do wrogich gangów, dlatego odbicie ich nie będzie zawsze takie łatwe jak przejęcie bezpańskiego interesu.
Spokojnie, zawsze masz do dyspozycji swoich ludzi, których możesz zabrać na akcję. Aby takową akcję zapoczątkować, musisz wysadzić jeden ze stojących przed budynkiem pojazdów, aby zwrócić na siebie uwagę. Drugim etapem jest wtargnięcie na teren posesji i unicestwienie znajdujących się w środku gangsterów. Jest jednak druga strona medalu. Pamiętasz przejmowanie terytoriów w SanAndreas? Podobnie będzie to wyglądało i tu bowiem przeciwne gangi będą nieraz usiłowały odbić Twój interes aby na nim zarabiać. Wtedy w wyniku pojawienia się komunikatu będziesz musiał bronić swoich pieniędzy.
Pomijając fakt, że na samym początku Twojej kariery biznesmena masz tylko połowę możliwości (czyli tylko trzy możliwe rodzaje inwestycji), te pierwsze zarobki będą skromne. Dopiero wraz z przechodzeniem przez kolejne etapy fabuły będziesz otrzymywał kolejne opcje zarabiania pieniędzy.


Jeśli natomiast preferujesz alternatywne sposoby pogrubiania własnego portfela, możesz zabrać się za 6 różnych zadań dotyczących bezpośrednio Twoich biznesów, ograniczonych czasowo i podzielonych na poziomy: sześciopoziomowe (kradzieże, handel narkotykami, przemyt) oraz piętnastopoziomowe (prostytucja, sciąganie długów, ochrona). Kończąc temat warto powiedzieć, że oprócz własnej satysfakcji, zarobków oraz dodatków (ciuchy, fury), zwiększamy również swój szacunek wśród innych. Z resztą dziwne byłoby chociażby nie sprawdzić na czym polega ta nowość. Nie trzeba również mówić o tym, że Empire Building we wspaniały sposób przedłuża nam zabawę z Vice City Stories i rozciąga czas spędzony przy grze.