Witaj, nieznajomy!
reset hasła
sitemenu serwisy serwisy download gta5 chinatown_wars gta4 vice_city_stories liberty_city_stories gta_advance san_andreas vice_city gta3 gta2 gta1
GTA3: Informacje
   
09.01.2008 13:55:00

Grand Theft Auto 3 jest kontynuacją gangsterskiej serii charakteryzującej się brutalnością etc. Gra została wydana 26 października 2001 roku z początku tylko na PlayStation 2. Po jakimś czasie jednak została wydana na PC (21 maja 2002) a następnie na konsolę Xbox (31 października 2003). GTA3 jest pierwszą odsłoną serii w pełnym 3D.

Akcja gry rozpoczyna się w nocy. Ty, Twoja dziewczyna Catalina oraz kumpel z Kolumbijskiego Kartelu Miquel. Wszystko zostało zorganizowane perfekcyjnie. Gdy uciekasz z walizką wypchaną forsą ujrzysz dwa pistolety wycelowane w Ciebie. Dowiadujesz się, że byłeś nikim dla Cataliny, po czym dostajesz kulkę. Zostajesz znaleziony przez policję i skazany na 10 lat. 10 lat za miłość...

Gdy na moście łączącym Portland ze Stauton Island Kolumbijski Kartel napada na konwój policyjny, by uratować swojego człowieka dostajesz nową szansę. Wraz z kumplem 8-Ballem uciekacie. Zaprowadzi Cię on do kryjówki, w której zmienicie ciuchy a następnie zapozna Cię z Luigim. To od niego właśnie dostaniesz pierwszą robotę. Przez całą grę będzie Ci dane wykonywać misje dla wielu pracodawców, a na koniec nadejdzie czas zemsty na Catalinie.

To wszystko dzieje się w Liberty City – najgorszym mieście w całej Ameryce. Jak wspomniałem w pierwszym akapicie, miasto jest w pełni 3D. Mamy do dyspozycji LC podzielone na trzy dzielnice: Portland, Stauton Island oraz Shoreshide Vale. Ulice miasta tętnią życiem, ludzie poruszają się w samochodach lub na pieszo. Po Liberty przyjdzie nam się poruszać samochodami oraz łodziami. Niestety nie pojawiła się możliwość latania helikopterami czy sterowania motorami.

Przyjdzie nam wykonać około 50 misji głównych. Pojawią się również misje dodatkowe, takie jak ukryte paczki, unikalne skoki czy rozróby. Poza tym gra posiada świetną ścieżkę dźwiękową składającą się z 9 radiostacji. Usłyszymy muzykę poważą, rap, pop, muzykę lat 80', reagee, rock i inne gatunki. Dla każdego coś dobrego!

Grand Theft Auto III oferuje dużą swobodę. Mimo, iż zadania są ściśle sprecyzowane nie zmusza gracza do podążania utartą ścieżką. Wszystko zależy od gracza, to od niego zależy w jaki sposób zrealizuje swoje zadanie.