Witaj, nieznajomy!
reset hasła
sitemenu serwisy serwisy download gta5 chinatown_wars gta4 vice_city_stories liberty_city_stories gta_advance san_andreas vice_city gta3 gta2 gta1
GTA Advance: Informacje
   
31.05.2008 22:29:00

Informacje
Seria Grand Theft Auto to bez wątpienia żywa legenda w historii gier komputerowych. Wspaniałe metropolie, ogromna ilość pojazdów, masa dostępnego arsenału, urozmaicone misje, a także nieograniczona swoboda gracza sprawiły, że seria posiada miliony fanów na całym świecie. Każdego maniaka GTA zastanawia zapewne co zrobić, kiedy nachodzi Nas ochota poszalenia w wirtualnym świecie serii, a akurat jesteśmy na wyciecze, w drodze do szkoły bądź w pracy;). Odpowiedź jest prosta, wystarczy zaopatrzyć się w przenośną konsolę Game Boy Advance i uruchomić Grand Theft Auto Advance!

Nasza historia się zaczyna.
Z początku historia w grze skupia się na dwóch postaciach- Mike'u, głównym bohaterze, oraz na jego koledze Vinnie'm. Mężczyźni pracują dla lokalnej mafii. Pewnego dnia postanawiają zerwać z brudną robotą i uciec z miasta. Nie jest to jednak takie łatwe, bowiem ich byłych szefów mówiąc łagodnie "niepokoi fakt", że ich podopieczni opuścili miejsce pracy. Jedyne wyjście to zabić uciekinierów. Vinnie ginie w wysadzonym samochodzie pułapce. Policja podejrzewa Mike’a o podłożenie ładunków wybuchowych pod pojazd kumpla. Główny bohater postanawia na własną rękę pomścić śmierć przyjaciela.... w tym momencie do akcji wkracza gracz.

Co w grze?
Grand Theft Auto Advance nie bazuje na trójwymiarowych grach, a wręcz przeciwnie. Oczom gracza ukazuje się miasto widziane z lotu ptaka, otrzymujemy widok 2D. Takie rozwiązanie dla platformy na której działa gra, jest bez wątpienia najlepsze. Ogólne zasady panujące w grze, pozostały bez zmian. Nadal bez ograniczeń możemy poruszać się po mieście. Kradzież samochodów, podpalenie rożnych pojazdów i ludzi, ucieczka przed policją to tylko niektóre z atutów gry.

Autorzy przygotowali ogromną liczbę różnych misji. Poza fabułą główną, rozgrywkę umilą nam misje poboczne oraz mini gierki. Pod tym względem twórcy gry naprawdę się postarali.

Nie można się również przyczepić do muzyki oraz grafiki. Postacie, samochody i budynki są niczego sobie. Efekty wybuchu, widok walki, kałuże krwi również wyglądają nieźle. Wysoki poziom prezentuje muzyka. W każdym pojeździe do którego wejdziemy słyszymy inny jej typ. Szkoda, że nie mamy możliwości zmiany stacji w radiu.

Grand Theft Auto Advance bez wątpienia jest pozycją wartą zagrania.


Źródło: _Zaibatsu