Witaj, nieznajomy!
reset hasła
sitemenu serwisy serwisy download gta5 chinatown_wars gta4 vice_city_stories liberty_city_stories gta_advance san_andreas vice_city gta3 gta2 gta1
San Andreas: Tuning
   
22.06.2005 17:25:00

Seria gier Grand Theft Auto coraz prężniej i doskonalej dąży do oddania każdego aspektu życia gangstera trudniącego się w kradzieży samochodów. Jeden z takich aspektów to niewątpliwie możliwość modyfikacji auto w postaci znanego znawcom tematu zjawisku tuningu. No i doczekaliśmy się - to, czego brakowało w poprzednich częściach serii, jest teraz dostępne! Tuning samochodów - na prawdę świetna zabawa! W San Andreas nie ma może takich możliwości jak w grach typu Need For Speed: Underground, ale prezentuje się na prawdę znakomicie. Poczynając od zderzaków, felgach, spojlerów i kończąc na vinylach pokrywających karoserię auta możemy dtorzyć auto na prawdę nieprzeciętne. Dostępne są 3 typy garaży, w których możemy modować swoje cacka. Przedstawiam je poniżej:


Garaż ten możemy spotkać w każdym mieście w San Andreas, jest więc łatwo dostępny i powrzechny. W związku z tym, możemy w nim tuningować większość aut dostępnych w grze. Oczywiście, elementy do dodania są uzależnione od auta - jedno może mieć więcej opcji tuningu niż inny. Jednak do każdego auta możemy dołączyć napływ podtlenku azotu N2O, co jest nielada gradką dla gracza, prawda?


Transfender znajdziesz:
 • Temple w Los Santos
 • Doherty w San Fierro
 • Come-a-Lot w Las Venturas


Loco Low Co. to garaż tuningowy przeznaczony specjalnie dla low-riderów - typ pojazdów niskopodłogowych, którym idealnie pasują pneumatyczne amortyztory. Ten "salon" dostępny jest w trakcie i po ukończeniu misji Cesar Vialpando. Co do elementów które możemy dodać do auta - to standard. Ciekawy moż się wydać pomysł na niestandardowy dach i naklejkę/vinyl pokrywającą całą karoserię pojazdu.


Loco Low Co. znajdziesz:
 • Willowfield w Los Santos


Nadszedł czas na rarytasik garaży tuningowych. Ten salon to perełka San Andreas - tu zmodingujesz tylko parę, unikalnych pojazdów. Są to: Elegy, Flash, Jester, Stratum, Sultan oraz Uranus - czyli iście sportowe auta. Tu to zabawa się dopiero rozkręca... sami sprawdźcie. Acha - garaż ten jest dostępny po wykonaniu wszystkich misji dla salonu Wanga Cars.


Wheel Arch Angels znajdziesz:
 • Ocean Flats w San Fierro

 • Paint Jobs oraz Colors:
  Naklejki/vinyle oraz kolory karoserii. Możemu tutaj wybrak kolor samochodu, spośród wielu, które oferuje nam gra. Wybór jest na prawdę spory i jeden kolor, może występować w kilku odcieniach - to cieszy. Do wyboru jest też stylowy vinyl, inny dla każdego auta. Oczywiście nie na każdy samochód możemy położyć naklejkę. Fajna sprawa.

 • Exhaust
  Czyli po prostu rura wydechowa. Zastanawiam się, czy użyłem dobrego sformułowania pisząc "po prostu"... muszę przyznać, że wybór jest spory i ciekawy - 2 rury dla auta - każda z nich stylowa, o innym charakterze. Możemy wybierać wśród rur ogromnych o dużej średnicy, a także wśród podwójnych, małych, lecz jak na moje bezguście ładniejszych.

 • Bumpers
  Czyli zderzaki - do wyboru mamy zazwyczaj przednie i tylne. W zależności od auta są one inne. Potrafią przybierać zdumiewające i rzeczywiście powalające kształty.

 • Side Skirts
  Progi. Jeżeli grałeś w gry z serii Need For Speed: Undergroun to znasz z pewnością do czego słóżą. Bynajmniej nie jako schodek przy wchodzeniu - zwiększają przyczepność oraz stylistykę auta. Różne w zależności od auta.

 • Roof
  Dach. Zmiana dachu dostępna jest tylko dla low-riderów - to znaczy tak mi się wydaje bo nie spotkałem się z możliwością zamontowania nowego odaszowania w innym samochdzdie. Dostępne są jeden cały z blachy, drugi składany skórzany.

 • Spoilers
  Czyli... nie można tego tłumaczyć. Jest to spoiler, może niektórzy używają określenia "skrzydło". Umiejscawiany jest na tyle wozu, aby zwiększyć jego przyczepność. Ma także duże walory estetyczne ;f

 • Lights
  Światła. W San Andreas ich podstawowwe zastosowanie straciło pierwotnego wymiaru - teraz możesz nadać różne kolory światło, co bardzo ozdabia pojazd

 • Wheels
  Koła, a właściwie to same felgi. Tutaj mamy spory wybór. Zadziwiające, fantazyjne kształty i poskręcane w bardzo niezwyczajnie sposób szprychu sprawiają, że tak na prawdę nigdy nie jesteś pewien czy wybrałeś najlepszą felgę.

 • Car Stereo
  Samochodowe audio. Ogólnie to moim zdaniem ciekawy bajer, lecz zależy on też od głośników jakie posiadamy. U niektórych słychać różnice, a u innych nie...

 • Hydraulics
  Zawieszenie hydrauliczne. To jeden ze smaczków w San Andreas - pojawił się już w GTA3, jednak to dopiero w GTASA możesz się rozkoszować pneumatycznym zawieszeniem w pełni. Dzięki niemu, możesz podnosić bądź opuszczać dane koło, przez co uzyskujesz efekt tańsu. Świetna sprawa.

 • Nitro
  Wstrysk podtlenku azoty do silnika, który przspieszając spalanie przyspiesza także pracę silnika! Dzięki nitro uzyskujemy zabójczą prędkość, której towarzyszu rozmazanie obrzau! Niezpomniane widoki :D