Witaj, nieznajomy!
reset hasła
sitemenu serwisy serwisy download gta5 chinatown_wars gta4 vice_city_stories liberty_city_stories gta_advance san_andreas vice_city gta3 gta2 gta1
GTA3: Solucja
   Jumper

SOLUCJA DO GTA3 - MISJE OBOWIĄZKOWE

GTA3 w czasie wydania była przełomem. Nigdy przedtem nie było tak wiele do zrobienia w grze. Mnogość misji i zadań pobocznych rzucała na kolana. Grand Theft Auto 3 rodziło nowe możliwości - eksplorowanie ogromnego miasta, odkrywania nowych miejsc. W solucji tej przedstawiamy opisy misji podstawowych, które kierowały fabułą w grze. Mamy nadzieję, że pomorze nie jednemu zakłopotanemu graczowi.

DZIELNICA PORTLAND

POCZĄTEK

GIVE ME LIBERTY

Nagroda: Kryjówka i możliwośc wykonywania misji u Luigiego
Wsiądź do Kurumy i jedź do kropy na radarze. Po drodze na ekranie będą pokazywać się wskazówki odnośnie sterowania, radaru itp. Po dojeździe do garażu i zmianie ubrań pojedź do swojego pierwszego zleceniodawcy Luigi`ego.

LUIGI GOTERELLI

LUIGI`S GIRL

Nagroda: 1500$
Pojedź do szpitala po Misty. Gdy dojedziesz zaparkuj przy niej (przy niej, nie na niej) i poczekaj aż wejdzie. Wróć do klubu Luigi`ego. Proste

DON`T SPANK MA BITCH UP

Nagroda: 4000$
Jakiś dealer daje dziewczynom Luigi`ego narkotyk o nazwie SPANK. Trzeba dać mu nauczkę. Weź kij leżący naprzeciwko klubu i jedź do portu. Na miejscu przywal dilerowi. Gdy go załatwisz weź jego brykę, zawieź ją do przemalowania i odstaw do oznaczonego garażu (od razu mówię że nie chodzi bynajmniej o TWÓJ garaż, a szkoda)

DRIVE MISTY FOR ME

Nagroda: 1000$ i możliwość wykonywania misji u Joey`a i Marty`ego Chonksa (dodatkowych)
Zajedź pod domek Misty i daj znak klaksonem. Kiedy wsiądzie podwieź ją do Joey`a. Joey zaoferuje Ci pracę, ale radzę dokończyć misje Luigi`ego.

PUMP-ACTION PIMP

Nagroda: 4000$, dobre giwery po ofiarach i możliwość zakupu pistoletu w Ammu-nation.
Dwóch alfonsów podpadło Luigi`emu. Trzeba ich nauczyć szacunku do lepszych. Weź pistolet leżący za Ammu-nation i goń alfonsów. Po uderzeniu w ich auto wysiądą i zaczną strzelać. Jeden ma shotuna więc najlepiej zaraz po uderzeniu wysiądź i zacznij strzelać w drzwi pasażera (stamtąd wysiądzie) żeby zabić go zanim strzeli. Drugi ma uzi więc najlepiej weź strzelbe po poprzednim i zastrzel gościa. Weź uzi po swojej ofierze i weź jego auto (Diablo Stallion - niezła fura). Dostaniesz wiadomość na pager że w Ammu-natio można kupić pistolet.

THE FUZZ-BALL

Nagroda: 500$ za sztukę (minimum to 4 laski czyli minimalne wynagrodzenie to 200$)
Żeby poprawić stosunki z policją Luigi wydał przyjęcie w szkole w Chinatown. Ale co to za impreza bez dziewczyn:). Twoim zadaniem jest ich dostarczenie. Masz na to 5 minut. Musisz dowieźć na miejsce więcej niż 4 laski. Jeśli Ci się uda możesz zacząć misje dla Joey`a.

JOEY LEONE

MIKE LIPS LAST LUNCH

Nagroda: 10000$
Mike "Lips" Forelli nazbierał sobi u Joey`a, trzeba dać mu nauczkę. Lips jest na lunchu w Marco Bistro. Na wykonanie zadania masz 6 minut. Weź zaznaczone Idaho i zasuwaj do 8-balla, żeby zamontować bombę. Gdy bomba będzie na miejscu zawróć (ciężko to zrobić bo nie możesz nawet zadrapnąć samochodu, a podwórko jest ciasne) i wracaj szybko do Marco Bistro. Dokładnie zaparkuj samochód (pojawi sie komunikat gdy dobrze zaparkujesz), aktywuj bombę i uciekaj.

FAREWELL`CHUNKY` LEE CHONG

Nagroda: 10000$
Chunky Lee Chong diluje SPANK dla kolumbijskiego kartelu. Trzeba go jak najszybciej załatwić. Weź pistolet z tyłów Ammu-Nation (chociaż do tej roboty lepsze jest uzi) i grzej do Chinatown. Na miejscu ignoruj obstawe Chunky`ego tylko podbiegnij do niego i strzelaj idąc. Po zaliczeniu zadania wiej z Chinatown bo ochrona twojej ofiary może być napastliwa.

VAN HEIST

Nagroda: 20000$ i możliwość wykonania misji dla El Burro (dodatkowych)
Przez miasto przejeżdża Securiar - van pelen amunicji. Joey ma chrapkę na zawartość pojazdu. Skombinuj sobie mocną furę (najlepiej wóz strażacki) i obstukuj Securiar aż wskaźnik dojdzie do końca. Są tylko 2 problemy. Po pierwsze, van jest kuloodporny więc nie można wspomagać sie nabojami. Po drugie, policja goni cię już po pierwszych stuknięciach. Najpierw masz 2 gwiazdki, a po pewnym czasie 4. Dlatego lepiej uderzyć 3 razy a mocno, niż obstukiwać słabym autem i patrzeć jak powoli uszkodzenia vana się zwiększają. Gdy ochrona zwieje, zgub gliniarzy i jedź do garażu w porcie. Garaż płaci za każdy dowieziony póżniej Securiar.

CIPRIANI`S CHAUFFEUR

Nagroda: 3000$, możliwość wykonania misji dla Toni`ego, uzi w Ammu-nation
Tym razem u Joey`a spotkasz Toni`ego. Gość ma pełno problmów z Triadą i możesz mu pomóc w ich rozwiązaniu . Tymczasem podwieź Toni`ego do pralni i poczekaj aż załatwi sprawę. Niestety nie wszystko układa się po twojej myśli i trzeba wiać. Odwieź Toni`ego do knajpy i zajedź do Ammu-nation, bo dostarczyli tam już uzi.

DEAD SKUNK IN THE TRUNK

Nagroda: 10000$
Trzeba odwieźć do zniszczenia autko z ciałem jakiegoś nielojalnego mafioza w bagażniku. Brzmi prosto ale w tej misji są dwa haczyki. Pierwszy: auto które masz odprowadzić to Manana, najgorsza bryka w grze, powolna, lekka i źle się prowadząca. Drugi: te dwa Sentinele stojące nieopodal należą do braci Forelli, którym nie podoba się to że chcesz ukryć prawdę o nieszczęśniku z bagażnika. Gdy tylko wsiądziesz zaczną cię gonić. Na początku staraj się im jak najszybciej wyrwać, a potem wyorzystaj małe rozmiary Manany i lawirując między samochodami odstaw w tyle Forellich. Potem już tylko wjedź pod dźwig i patrz jak ilość twojej kasy rośnie.

THE GETAWAY

Nagroda: 10000$ za każdego bandyte który przeżyje
Ostatnia misja u Joey`a, napad na bank. Najpierw załatw sobie dobry 4-osobowy wóz. Polecam radiowóz lub Mafia Sentinela. Radiowóz jest szybszy ale nie można go przemalować co utrudnia ucieczkę. Gdy będziesz miał już samochód, pojedź na miejsce i wduś klakson. Podwieź do banku rabusiów i zaparkuj tak żeby móc prosto wjechać w wąską uliczkę na której jest gwiazdka. Teraz najbardziej wkurzający element misji. Po napadzie nie zawsze wybiegają wszyscy bandyci, a mniej żywych bandytów to mniej kasy. Kiedy już rabusie wsiądą wjedź w tą uliczke z gwiazdką i pojedź do Pay`n Spray lub do portu (gwiazdka). Gdy gliny odczepią sie od ciebie odstaw rabusiów na miejsce, kończąc swoją pracę u Joey`a.

TONI CIPRIANI

AKING OUT THE LAUNDRY

Nagroda: 10000$
W tej misji masz pełną swobodę działania. Musisz zniszczyć 3 ciężarówki z pralni. Na początek weź od 8-balla granaty, czy ich użyesz to zależy od ciebie. Podam kilka sposobów na ich zniszczenie.
1. Zablokowanie ciężarówki i rzucenie w nią granatem. Ten sposób wysadza ciężarówkę najszybciej, ale może dojść do reakcji łańcuchowej i może wybuchnąć więcej niż jeden pojazd, a to może nadmiernie zainteresować policję.
2. Ostrzeliwanie ciężarówki podczas jazdy. W ten sposób ma się pewność że cel nie ucieknie, bo zawsze można go dogonić. Niestety takie podejście do sprawy oznacza dużą stratę amunicji.
3. Ostrzał z shotguna. Wystarczy stanąć kilka metrów przed samochodem i zacząć strzelać. Strzelba ma dużą siłę ognia więc 3-4 strzały wystarczą.

THE PICK-UP

Nagroda: 10000$
Pralnia zdecydowała się zapłacić. Pieniądze są położone w zaułku za budynkiem. Zaparkuj tak żeby wysiadając od razu zabrać walizkę. Gdy tylko to zrobisz, z zaułków wybiegną Chińczycy. Wsiadaj jak najszybciej i przejeżdżaj triadowców (wkurzające jest, że żeby przejść misję musisz zabić wszystkich napastników). Jeden będzie w ciężarówce. Ostrzelaj jego pojazd, a gdy wyjdzie zabij go. Kasę odwieź Toni`emu.

SALVATORE CALLED A MEETING

Nagroda: 15000$ i możliwość wykonania misji dla Salvatore`a
W Mafii jak w rodzinie, czasem potrzebne jest zebranie. Tylko trzeba zebrać i dowieźć na miejsce całą rodzinę. I to jest twoje zadanie. W warsztacie Joey da ci kluczyk do limuzyny i wsiądzie. Jedź po Luigi`ego, potem po Toni`ego. Gdy Toni wsiądzie nadjadą 4 ciężarówki Triady. Na początku oblokują cie dookoła, spróbuj się wydostać i jedź jek najszybciej do Salvatore`a. Wjazd jest zablokowany. Wjedź tam przejeżdżając po chińczyku obok ciężarówki i uważaj żeby nie spaść w przepaść. Potem już tylko wjedź do garażu i odbierz pochwały od samego Don Salvatore.

RIADS AND TRIBULATIONS

Nagroda: 30000$
Musisz zabić trzech bossów triady. Do pomocy masz dwóch mafiozów. Pierwszy cel jest na podwórku budynku triady. Rozpędź się i przejedź go. Drugi jest tam gdzie musiałeś zabić Chunky`ego. Wysiądź i nie zważając na jego ochronę zastrzel go. Trzeci jest w fabryce ryb. Żeby dostać się na jej teren potrzebujesz auta triady, ale zamast tego lepiej stań przy murze blisko celu i rzuć mu granat.

BLOW FISH

Nagroda: 30000$
Czas skończyć z triadą raz na zawsze. Weź z parkingu 8-balla śmieciarkę wypełnioną materiałem wybuchowym i jedź do fabryki ryb. Problemem jest ograniczenie czasowe i wrażliwość bomby na wszelkie wstrząsy itp. W fabryce zaparkuj między cysternami z benzyną, odpal bombę, uciekaj i delektuj się pięknym widokiem wybuchającej fabryki. To już koniec twojej pracy dla Toni`ego.

SALVATORE LEONE

CHAPERONE

Nagroda: 10000$
Maria, ziewczyna Salvatore`a chce się pobawić i ty musisz jej pomóc w tym (bez skojarzeń). Limuzyną pojedź najpierw do Chico. Dostaniesz cynk o imprezce na Atlantic Quays. Pojedź tam i czekaj aż Maria skończy się bawić. Niestety impreza nie podoba się gliniarzom. Robią najazd i wywiązuje się strzelanina. Ty jednak czekaj w aucie na Marię, żeby jak najszybciej stąd uciec. Kiedy już wejdzie uciekaj do rezydencji Dona. Limuzyna nie nadaje się co prawda do ucieczki przed glinami ale trasa do przejechania nie jest taka długa. Na koniec Maria podziękuje ci za dobre traktowanie.

CUTTING THE GRASS

Nagroda: 15000$
Kartel ostatnio wie o wszystkich posunięciach mafii. Ktoś sypie Salvatore`a. Curly Bob ostatnio wydaje więcej niż zarabia. Trzeba to sprawdzić. Szybko dojedź do Klubu Luigi`ego i czekaj aż Curly wsiądzie do taksówki. Gdy wsiądzie śledź go, ale uważaj żeby nie być zbyt blisko bo Curly zauważy cie. Pasek twojej widzialności ułatwi śledzenie. Na miejscu podsłuchaj rozmowę Curly`ego z Cataliną i Miguelem i zabij zdrajcę.

BOMB DA BASE

ACT I
Nagroda: -100000$ na snajperkę
Po zdradzie Curly`ego wiadomo gdzie kartel produkuje SPANK. Trzeba zniszczyć ten statek. Jedź do 8-balla po snajperkę.
ACT II
Nagroda: 150000$
Zabierz 8-balla do portu i wejdź na pobliski dach. Zajmij najlepszą pozycję strzelecką i zacznij strzelać do kolumbijczyków. 8-ball ruszy do akcji po pierwszym strzale. Wykorzystuj czerwone beczki - wybuchają po jednym strzale. Gdy skończysz zobaczysz piękny filmik ukazujący ucieczkę 8-balla ze statku.

LAST REQUESTS

Nagroda: 20000$, dostęp do Staundon Island, misje dla Asuki, kryjówka
Salvatore`owi spodobała się twoja praca i daje ci ostatnie zlecenie. Musisz zawieźć do zniszczenia samochód zanim znajdzie go policja. Auto jest na tyłach klubu Luigi`ego. Na miejscu dostaniesz wiadomość od Marii. Jedź do przystani pod mostem. Maria zdradzi swoje podejrzenia i zapozna cię z nową pracodawczynią, Asuką. Wsiadaj do łódki i płyń do przystani w Staunton Island. Asuka zaproponuje ci pracę i da kryjówkę (ogromny garaż). Most Callahan jest już otwarty, podobnie jak tunel. Możesz bez przeszkód jeździć po Portland i Staunton.

DZIELNICA STAUTON ISLAND

ASUKA KASEN

SAYONARA SALVATORE

Nagroda: 25000$, misje dla King`a Countrey i przewalone u Mafii:)
Zanim zaczniesz "na serio" pracować dla Yakuzy musisz zerwać swoje stosunki z Mafią (chociaż Mafia już je z tobą zerwała). Najlepiej zrobisz to zabijając Salvatore`a. Masz kilka godzin podczas których Don musi zginąć. Najlepiej zaczaić się za wjazdem do jego rezydencji i gdy wjedzie ostrzelać jego samochód z M16 lub rzucić w niego granatem. Gdy misja się skończy skacz w przepaść i idź do portu, stamtąd wiej mostem, bo po tej robocie Mafia przestanie cię lubić, a część mafiozów będzie miała shotguny!

UNDER SURVEILLANCE

Nagroda: 15000$ i misje dla Kenji`ego

Po śmierci Salvatore`a Mafia wypuściła się na Staunton, gdzie szpieguje Yakuzę. Asuka jest z tego powodu wkurzona. Musisz zabić szpiegów pozaznaczanych na radarze. Masz 6 i pół minuty. Pierwsi dwaj są w parku, na wysepce, zdejmij ich ze snajperki. Następni siedzą w Rumpo, w Belleville, podrzuć im granat, lub ostrzelaj ich z M16. Reszta jest na balkonach budynku naprzeciwko kasyna. Wejdź na dach i pozdejmuj wszystkich. Mission Passed.

PAPPARAZZI PURGE

Nagroda: 5000$
Natrętny fotograf pstryka fotki Asuki i Marii, jednak one sobie tego nie życzą. Musisz uświadomić to paparazzi`emu. Wsiadaj do policyjnej motorówki i goń drania, ostrzeliwując go jednocześnie z działka pokładowego. Łódka gostka jest szybsza, ale kierowca często lawiruje bez powodu i wystawia się na ostrzał.

PAYDAY FOR RAY

Nagroda: 11000$ i misje dla Ray`a
Brzmi prosto, dostarcz zapłatę gliniarzowi pracującemu dla Yakuzy. Problem w tym, że gościu ma w mieście nieźle przechlapane i musi się ulrywać. Żeby ostatecznie się z nim spotkać musisz w 3 i pół minuty zaliczyć 4 telefony w określonej kolejności. Gdy odbierzesz ostatni, czas przestanie być odliczany i spokojnie będziesz mógł pojechać do kibli w parku gdzie spotkasz Ray`a, który zaoferuje ci pracę.

TWO-FACED TANNER

Nagroda: 20000$
Koleś pracujący dla Yakuzy okazał się gliniarzem. Trzeba go załatwić. Skombinuj sobie z bazy wojskowej Barracks OL i jedź we wskazane miejsce. Gdy Tanner wsiądzie do auta, goń go i uderzaj w jego Esperanto. Po pierwszym zderzeniu będziesz mieć 4 gwiazdki wanted (gliny, SWAT, helikopter, blokady). Ignoruj gliny i ciągle uderzaj z Tannera. Misja skończy się gdy pasek się wypełni i cel wybuchnie lub utonie. Jeśli ukończyłeś wcześniej misję Arms Shortage dla Ray`a, kup bazookę. stań z nią w zaznaczonym miejscu i fdy Tanner ruszy poślij mu kilka rakiet.

KENJI KASEN

KANBU BUST-OUT

Nagroda: 30000$
Musisz uwolnić faceta przetrzymywanego na komisariacie. Ukradnij radiowóz i zaopatrz go w bombę w oznaczonym garażu. Następnie na komisariacie, przejedź przez bramę i zaparkuj w oznaczonym miejscu. Odpal bombę, wysiadaj i odejdź na pewną odległość...... ŁUBUDU. Właśnie rozpętałeś piekło. Wsiadaj w radiowóz i daj wsiąść japońcowi. Wyjedź stamtąd dróżką prowadzącą do garażu, bo tam złapiesz łapówkę i będziesz miał z głowy helikopter i blokady. Poszukaj następnej łapówki (przy kasynie) i zajedź w ustronne miejsce, żeby stracić pozostałą gwiazdkę. Następnie dowieź pasażera do dojo Yakuzy.

GRAND THEFT AUTO

Nagroda: 25000$
Tytułowa misja gry. W ramach podziękowania dla faceta który mu pomógł, Kenji obiecał dostarczyć do wyznaczonego garażu 3 sportowe auta w 6 minut. Grzej po Stingera na parkingu przy nabrzeżu i odprowadź go do garażu. Uważaj bo na miejscu jest pełno garażów (w tym Pay`n Spray, jeśli uszkodziłeś samochód) i można się pomylić. Później jedź (Blista w garażu za zjazdem) po Infernusa postawionego obok stadionu i również go odprowadź. Na koniec weź Cheetaha spod szpitala i odprowadź go jak nahszybciej, bo musisz przejechać przez teren Kartelu, a gdy auto dostanie choć jedną kulkę, musisz je przemalować. Po wprowadzeniu do garażu koniec misji.

DEAL STEAL

Nagroda: 25000$
Katrel będzie przeprowadzać transakcję z Yardies. Musisz podszyć się pod członka Yardies i zabrać kasę na transakcję Kartelowi. Ukradnij auto Yardies (są w całym mieście, ale najczęściej w Newport), i zabierz pomocnika (może zginąć podczas misji i nic sie nie stanie). Spotkanie ma się odbyć na parkinu pod szpitalem. Wysiądź w oznaczonym miejscu, wyciągnij shotgun, zabij przeciwników i ich samochody, weź walizkę i odwieź ją do kasyna.

SHIMA

Nagroda: 10000$
Prosta i przyjemna misja. Zbieranie kasy za ochronę. Zabierz pierwszą walizkę i jedź po drugą. Będzie jej bronił gość z Uzi. Zabij go i weź walizkę. Trzecie miejsce na odbiór kasy to restauracja. Niestety została obrabowana i jak narazie nici z kasy. Jedź do Portland żeby odebrać swoją własność. Okazuje się że ten rabunek to sprawka twoich znajomych z Diablos. Walizka jest chroniona przez facetów z Uzi. Zabij ich, weź co należy i śmigaj do Kenji`ego.

SMACK DOWN

Nagroda: 10000$ za 8 dilerów i 1000$ bonusa za kazdego dodatkowego
Kenji się wkurzył. Yardies szastają SPANK`iem na lewo i prawo, sprzedając go na ulicach. Musisz zabić minimum 8 dilerów. Po śmierci każdego przybywa dwóch (coś jak hydra), ale po pewnym czasie pojedynczo znkają z ulic. Kieruj się zawsze tam gdzie jest najwięcej Yardies.

RAY MACHOWSKI

SILENCE THE SNEAK

Nagroda: 30000$
Nijaki McAffrey ma być świadkiem w procesie i jego zeznania mogą zaszkodzić Ray`owi. Trzeba go uciszyć. Pojedź pod jego dom. Teraz najfajniejsza część zadania. Musisz trafić granatem w okno (na szczęście wcześniej Ray dał ci granaty). Kiedy trafisz szybko wyjmij M16 i ostrzelaj wyjeżdżający samochód. Jeśli ci się nie uda czeka cię pościg i ucieczka przed glinami zarazem. Uważaj na ludzi pilnujących świadka. Mają kałachy.

ARMS SHORTAGE

Nagroda: 10000$ i możliwość kupienia M16, shotguna i bazooki u Phil`a
Kolega Ray`a z wojska, Phil dostał od kolumbijczyków wiadomość, że wpadną do niego. To nie wróży nic dobrego. Musisz pomoc Philowi. Na miejscu dowiesz się że Phil stracił rękę w Nikaragui (ci którzy grali w VC wiedzą że jest inaczej, ale ja też bym się nie przyznawał że straciłem rękę pracując z materiałami wybuchowymi po pijaku:)). Zabierz bronie porozrzucane po bazie i czekaj na gości. Gdy przyjadą, wyjmij M16 i strzelaj celnie i oszczędnie. Phil choć ma jedną rękę, bardzo dobrze strzela (ma M16). Gdy zabijesz wszystkich wbiegających, będziesz musiał zabić jeszcze stojących w miejscu (są na mapce). Gdy skończysz będziesz mógł kupić ciężki sprzęt w bazie. Polecam kupić bazookę i M16.

EVIDENCE DASH

Nagroda: 10000$ i misje dla Donalda Love
Przez miasto są przeworzone dowody sądowe, których ujawnienie może zaszkodzić Ray`owi. Trzeba je zdobyć i zniszczyć. Weź szybki wóz i uderz w zaznaczonego Bobcata. Dostaniesz 2 gwiazdki, a z auta wypadnie paczka. Weź ją i znowu uderz w Bobcata. Powtórz akcję z paczką. Gdy zbierzesz 6 pakunków, zniszcz swoje auto w dowolny sposób.

GONE FISHING

Nagroda: 15000$
Trzeba uciszyć byłego kolegę Ray`a, który chce zeznawać przeciwko niemu. Gościu jest na rybach, niedaleko latarnii morskiej. Weź motorówkę policyjną i płyń do niego. Gdy dopłyniesz, pruj w niego seriami i unikaj beczek które wypusza. Możliwe że gostek wpłynie na plażę i zacznie uciekać pieszo. Wtedy wysiądź z motorówki i zdejmij go z M16.

PLASTER BLASTER

Nagroda: 10000$
Świadek którego miałeś zabić wcześnie przeżył (dziwne) i jest wieziony na przesłuchanie. Jeśli dojedzie, złoży zeznania które poważnie obciążą Ray`a. Zabij go. Jest wieziony ambulansem pod eskortą policji. Gdy się do niego zbliżysz dostaniesz 2 gwiazdki. Obstukaj go pożądnie. Kiedy wypadnie z niego świadek (a właściwie mumia) przejedź go pare razy samochodem (im cięższy tym lepszy), bandaże są tak twarde że naboje się przez nie nie przebiją. Gdy świadek zginie, dostaniesz kasę.

DONALD LOVE

LIBERATOR

Nagroda: 40000$
Kolumbijczycy porwali przyjaciela Donalda. Uwolnij go. Na początek ukradnij samochód Kartelu (najlepiej z placu budowy, unikniesz wtedy zbędnych atrakcji). Gdy będziesz go miał, jedź do oznaczonego punktu. Wysiądź, wyciągnij M16 i rozpocznij likwidowanie kolumbijczyków (wszyscy mają kałachy). Następnie bedziesz musiał wyciągnąć zakładnika z któregoś garażu. Garaż w którym znajduje się zakładnik jest dobierany losowo więc będzie trochę szukania. W pozostałych garażach są kolumbijczycy, więc po otwarciu bramy bądź gotów na przywitanie kogoś serią z M16. Gdy uratujesz starszego pana, odwieź go Donaldowi.

WAKA-GASHIRA WIPEOUT!

Nagroda: 30000$
Donald chce kupić kilka budynków po niskiej cenie. Żeby obniżyć ich wartość, trzeba podsycić wojnę kartelu i Yakuzy. Najlepiej to zrobić zabijając Kenji`ego. Weź auto kartelu i jedź do parkingu piętrzowego w Newport. Wjedź na piętro bez dachu. Musisz zabić Kenji`ego BEZ WYCHODZENIA Z SAMOCHODU (bo inaczej Yakuza zobaczy że to nie Kartel, a ty). Wjedź na poziom pełen japończyków tak, żeby po przejechaniu Kenji`ego bez zbędnego kręcenia uciec poprzez wysocznię w rogu. Przejedź ofiarę, wyskocz, wysiadaj z auta i uciekaj z Newport (idź do swojej kryjówki - jest w Belleville Park)

A DROP IN THE OCEAN

Nagroda: 10000$, dostęp do Shorside Vale, misje dla Ray`a i D-ice`a
Musisz zebrać paczki zrzucane z samolotu. Masz 2 minuty zanim zaczną być zrzucane. Szybko jedź do przystani i weź szybką łódkę (koniecznie Speeder). Płyń za samolotem i czekaj aż zacznie spuszczać paczki. Jeśli będziesz płynął w dobrej odległości będą spadać bezpośrednio na dziób twojej łodki. Gdy zbierzesz wszystkie będziesz miał 5 gwiazdek. Szybko wracaj do przystani i bierz szybki samochód (są tam Yakuza Stingery i Banshee). Dowieź paczuszki dla Donalda. Gdy wsiądziesz do samochodu usłyszysz że most do Shorside jest otwarty. Misje będziesz teraz odbierał głównie w Staunton, ale ich akcja będzie rozgrywać się w...

DZIELNICA SHORESIDE VALE

RAY MACHOWSKI

MARKED MAN

Nagroda: 20000$, M16, miotacz ognia, bazooka, snajperka, kuloodporny Patriot (YEAH!!!)
Ray ma dość życia w Liberty City i chce odlecieć do Miami (mi też znudziłoby się życie w obskurnych kiblach). Masz 3 minuty żeby dowieźć go na lotnisko. Problem w tym, że na moście jest pełno agentów CIA i nie ma szans na utrzymanie się tam dłużej niż 5 sekund (chyba że masz kuloodporny wóz). Trzeba cisnąć tunelem. Niezbędny jest szybki wóz. W tunelu skorzystaj w wyjazdu na lotnisko i wyjeżdżając uważaj na agentów, którzy strzelają nawet jak jesteś poza mostem. Odstaw Ray`a na lotnisko i wracaj do jego garażu w Staunton. Otwórz go i zobacz co jest w środku. Tak to wszystko jest twoje. Kasa, snajperka, bazooka, M16, miotacz ognia i kuloodporny patriot. Piękny pożegnalny prezent.

DONALD LOVE

GRAND THEFT AERO

Nagroda: 50000$ i misje dla Asuki
Moja ulubiona misja w całym GTA. Paczki z misji "A drop in the ocean" okazały się podróbami. Prawdziwy cel Donalda znajduje się na lotnisku, w Dodo. Dojedź na miejsce i załatw Kolumbijczyków z dystansu (snajperka). Następnie wejdź do Dodo. DÓPA (i tak dzięki zamianie u na ó wyraz jest cenzuralny), ktoś cię wyprzedzil i zabrał paczki. Podejdź do vana. W tym miejscu poraz pierwszy bohater GTA3 użyje bardziej zaawansowanego myślenia niż "kiedy z czego i ile wystrzelić". Domyśli się że ciężarówka należy do Panlantic, firmy prowadzącej budowę na terenie Kartelu (i kontrolowaną również przez Kartel). Jedź tam i sprawdź swoje podejrzenia. Na budowie wjedź na jakiś pagórek, wejdź na dach samochodu i powybijaj ze snajperki wszystkich widocznych kolumbijczyków. Później normalnie idź do wejścia. Uważaj na Gościa z M16 ukrytego tuż przy wejściu. Najlepiej podrzuć mu z ukrycia granat. Następnie normalnie (z M16) kasuj kolumbijczyków (jeśli wcześniej kasowałeś ich snajperką nie powinno być ich wielu) Dojdź do windy i oglądaj film. Na górze spotkasz Catalinę i Miguela. Facet okarze się dość układnym człowiekiem i odda walizkę. Twoja ex postrzeli go i ucieknie, gdy nagle SUPRISE!!!!!! Asuka chce się zemścić na Kartelu za zabójstwo Kenji`ego (chociaż to ty go zabiłeś podszywając się pod kolumbijczyka). Weź walizkę i daj młodym się wyszaleć (chociaż to Asuka będzie tam dominowała). Jedź do Donalda i odbierz kasę.

ESCORT SERVICE

Nagroda: 40000$
Piekielna misja jeśli chce się ją przejść w wyznaczony sposób. Na szczęście jest sposób na tą misję. Daj wyjechać Securiarowi i czekaj pod Love Media. Gdy pojawi się napis "Go ahead and scout the end of the tunnel" pojaw się przy lotnisku. Gościu pojedzie dalej. Gdy jeszcze raz stanie pojedź kilka metrów w stronę Pine Creek. Pojawi się napis MISSION PASSED a kasa poleci na twoje konto.

DECOY

Nagroda: 35000$
SWAT otoczył przyjaciela Donalda. Trzeba pomóc mu uciec. W okolicy pełno jest glin. Odwróć ich uwagę kradnąc oznaczonego Securiara. Spróbuj jak najszybciej im się wywinąć i ruszaj w stronę lotniska. Tam lawiruj między samolotami, gubiąc gliniarzy którzy często tam są. W ten sposób wytrwasz konieczne 3 minuty..

LOVE DISAPPEARANCE

Nagroda: ni ma
Obejrzyj filmik.

ASUKA KASEN

BAIT

Nagroda: 35000$
Catalina zleciła swoim ludziom, żeby cie zabili. Asuka przygotowała na nich pułapkę. Musisz nich tam wprowadzić. Podjedź do jednego z trzech Sentineli, a gdy zacznie cię gonić jedź do zaznaczonego miejsca. Powtórz ten numer z wszystkimi Sentinelami. Uważaj żeby nie zostawić ich daleko za sobą bo wtedy gubią się, a muszą zginąć w pułapce. Śmierć po drodze = Mission Failed. Aha, jeśli przy ostatnim samochodzie w pułapce jest tylko jeden japończyk, możesz mu pomóc..

ESSPRESSO - 2-GO

Nagroda: 40000$
Musisz zniszczyć budki dilerów rozstawione po całym Liberty City. Twoje cele pojawiają się na radarze, dopiero gdy będziesz blisko nich. Do tej misji jest wręcz NIEZBĘDNY kuloodporny wóz (lista w poradach), bo jedna z budek jest na terenie Mafii. Najpierw odkryj wszystkie budki, a potem niszcz je. Na wykonanie misji masz określony czas (zacznie być odliczny po zniszczeniu pierwszego celu)..

S.A.M.

S.A.M.
Nagroda: 45000$
Samolot ma dostarczyć Kartelowi towar. Musisz go przejąć. Jedź szybko do oznaczonej przystani. Weź rakietnicę i wsiadaj do łodki. Dopłyń do oznaczonej boi, uderz w nią i czekaj z bazooką na samolot. Gdy się pojawi puść w niego kilka rakiet. Zbierz paczki, które z niego wypadną. Będziesz miał 5 gwiazdek. Nie zważając na przeciwności losu (FBI) odwieź towar Asuce. Na miejscu zobaczysz....

RANSOM

Nagroda: ni ma
Przy ciele Miguela zobaczysz list. Maria została porwana przez Catalinę i żeby ją wykupić musisz mieć 500000$. Jeśli wykonałeś wcześniejsze misje powinieneś już mieć tyle kasy..

CATALINA

THE EXCHANGE

Nagroda: Najpierw tracisz 500000$, ale na koniec dostajesz 1000000$
Daj kasę Catalinie. Niestety zamiast zwrócić Marię, ucieknie z nią helikopterem. Stracisz wszystkie bronie. Weź giwerę leżącą obok ciebie i olewając Kolumbijczyków wsiadaj do samochodu i grzej na tamę. Okaże się że Kartel przemienił tamę w przwdziwą fortecę. Wydaje się nie do przejścia, ale od czego są bohaterowie, od takich zadań! Zabij kolumbijczyków z blokady na wejściu i weź ich giwery. Idź zabijając przeciwników, aż dojdziesz do zakrętu. W krzakach będzie snajperka. Pozabijaj wszystko co się rusza i zabierz bronie wrogów. Rozwal z M16 ciężarówkę wojskową (bo inaczej cie przejedzie). Uważaj na wieżyczki (chyba że pozdejmowałeś stojących tam gości ze snajperki) Wejdź na podest (uwaga na ludzi z miotaczami ognia), pozabijaj "ochroniarzy" Marii (nie traf przypadkiem w nią. Weź bazookę i zestrzel helikopter (musi ci się udać za pierwszym razem, masz tylko jedną rakietę). Catalina zginęła, teraz podejdź do Marii. UKOŃCZYŁEŚ GRĘ.

SOLUCJA DO GTA3 - MISJE DODATKOWE

Panowie z Rockstar zadbali żeby gracz się nie nudził, więc w GTA3 zawarli również kilka misji dodatkowych.

DZIELNICA PORTLAND

MARTY CHONKS

THE CROOK

Nagroda: 1000$
Weź Perenniala i jedź po księgowego do Chinatown. Odwieź go do fabryki, a gdy Marty go zabije odstaw wóz do sprasowania w Harwood.

THE THIEVES

Nagroda: 2000$ (dostajesz 3000 ale samochód malujesz za swoją kasę)
Złodzieje, którzy mieli upozorować włam do domu Marty`ego (żeby ten mógł dostać kasę z ubezpieczenia) domagają się dodatkowych pieniędzy. Trzeba ich uciszyć. Weź Sentinela i zabierz ich do fabryki. Kiedy Marty się nimi zajmie, przemaluj Sentinela i odstaw go do fabryki.

THE WIFE

Nagroda: 2000$
Żona Marty`ego ciągle wydaje jego kasę i nie rozumie że jej mąż musi oszczędzać. Weź Esperanto i podwieź ją do fabryki. Po wykonaniu wyroku, wrzuć samochód do wody (postaw przy brzegu i zepchnij czymś ciężkim)

HER LOVER

Nagroda: 4000$
Swiętej pamięci pani Chonks, miała kochanka, u którego Marty był dlużnikiem. Trzeba go zabić (jak zwykle). Weż Stalliona i przywieź nim do fabryki faceta. Spodziewasz się standardowego zakończenia. NICI!!! Marty zostanie zabity, a samochód możesz sobie zatrzymać.

EL BURRO

TURISMO

Nagroda: 10000$
Zanim zaczniesz na serio pracować dla Diablos, musisz wygrać wyścig samochodowy. Przecienicy mają Cheetahy, ale nie mają prawa jazdy (ciągle w cos wpadają). Wystarczy dobry wóz i umiejętności. Oto fury które można wykorzystać do tej misji.
Stallion (lepiej Diablo Stallion) - dość szybki ale ostro się ślizga
Radiowóz - szybki i można włączyć syrenę żeby inni zjechali z drogi, ale trochę nieobliczalnie się prowadzi
Banshee - ogromne przyśpieszenie i prędkość, jeśli jesteś dobrym kierowcą to jest idealna fura
Jednak jeśli nie możesz zapanować na tymi autami, rób misje strażaka lub policjanta, aż ugasisz lub zabieżesz przestępcy Stingera (szybki i cholernie zwrotny).

I SCREAM YOU SCREAM

Nagroda: 6000$
Weź walizkę z Harwood i zabierz zaznaczoną lodziarkę. Dojedź do przystani, włącz melodyjkę (klakson) i usuń się dość daleko. Gdy kilku mafiozów zbliży się do lodziarki wysadź ją (pilotem)

TRIAL BY FIRE

Nagroda: 10000$
Proste i przyjemne. Weź miotacz ognia i w 2 i pół minuty zabij 25 ludków z Triady (wychodzi 1 kitajec co 10 sekund). Po misji będziesz miał nieźle przechlapane u Triady.

BIG`N VIENY

Nagroda: 20000$
Ktoś gwizdnął El Burro`wi pornole i nie zamknął drzwi auta, przez co świerszczyki lecą na ulicę. Weź Rumpo i jedź zbierając gazetki (każda dokłada 1 sekundę do początkowych 20 sekund). CZasu jest mało więc musisz się śpieszyć. Gdy na zasadzie "Po nitce do kłębka" dogonisz gościa, zabij go i wróć do El Burro.

DZIELNICA STAUNTON ISLAND

KING COUNTREY

BLING-BLING SCRAMBLE

Nagroda: 1000$ od chekpointa
Tak jak w przypadku El Burro, najpierw musisz wygrać wyścig. Ten różni się tym, że chekpointy znikają po jedbym przejechaniu i musisz zebrać ich jak najwięcej. Jest ich 15, więc wystarczy że zbierzesz 8 i możesz dać sobie spokój. Przeciwnicy nie są zbyt trudni (jest ich trzech, mają Patriota, Bobcata i Cheetaha, nie umieją jeździć).

UZI RIDER

Nagroda: 10000$
Przyjedzie po ciebie dwóch Yardies w Perennialu. Jedź tunelem do Portland i zabij 10 Diablos bez wysiadania z samochodu. Na koniec odwieź pasażerów do Newport. Proste.....

GANGSTA CAR ROUND-UP

Nagroda: 10000$
Musisz ukraść Yakuza Stingera, Diablo Stalliona, Mafia Sentinela i odstawić je nieuszkodzone do garażu. Stingery są zaparkowane przy siedzibie Asuki. Stalliony jeżdżą w Hepburn Heights. Ukradnij jednego (może cię wtedy zacząć gonić inny). Teoretycznie najtrudniej jest ukraść Sentinela, ale jest na to sposób. Dojedź do siedziby Salvatore`a po bezdrożach niedaleko Harwood i tamtędy też wróć.

KINGDOM COME

Nagroda: 10000$
Zabierz samochód do sprasowania zanim znajdą go gliny. Gdy jednak wejdziesz do auta zobaczysz w nim list od Cataliny. Parking zostanie zablokowany, a z ciężarówek zaczną wychodzić kamikadze. Trzymaj się od nich jak najdalej. Najlepiej odbiegnij od nich na spory dystans i ostrzelaj ich z M16. Jest to cholernie trudne, ale za -entym razem może się uda.

DZIELNICA SHORESIDE VALE

D-ICE

UZI MONEY

Nagroda: 10000$
W 2 minuty musisz zabić 20 członków Purple Nines bez wychodzenia z samochodu. W tej misji masz nieograniczone Uzi więc strzelaj w Nines`ów przez boczne szyby.

TOYMINATOR

Nagroda: 5000$
Wsiądź do furgonetki Toyz. Musisz zniszczyć 3 Securiary jeżdżące po Shoreside. Gdy dogonisz cel wjedź pod niego i zdetonuj zabawkę. Samochodzików jest więcej niż celów, więc jeśli totalnie się pogubiłeś, możesz wysadzić w powietrze autko i zacząć od nowa.....

RIGGED TO BLOW

Nagroda: 20000$
Ktoś wsadził bombę do auta D-Ice`a. Trzeba ją rozbroić. Niestety warsztat rozbrajający bomby jest aż w Saint Mark`s. Musisz róznież uważać na Infernusa którym jedziesz, bo oprócz tego że ma zapalnik czasowy, jest jeszcze bardzo wrażliwy na wstrząsy i uszkodzenia (nitrogliceryna z zapalnikiem czasowym?). Jedź szybko, ale uważaj na pasek uszkodzeń. Najlepiej jechać przez mosty i później szybko przez Saint Mark`s (Mafia). Wjedź do garażu i później odstaw furę tam skąd ją brałeś.....

BULLION RUN

Nagroda: 25000$
Kontener ze złotem miał wypadek. Musisz zebrać minimum 30 sztabek. Możesz brać ile chcesz, ale z każdą sztabką wóz jeździ coraz wolniej, a teren jest dosyć pagórkowaty. Najlepiej zrobić kilka kursów.....

RUMBLE

Nagroda: 10000$
Jedź we wskazane miejsce, po brata D-Ice`a, a potem jedź z nim gdzie wskaże punkt. Na miejscu spotkasz grupę Purple Nines. Zabij ich ale TYLKO używając kija baseballowego i w ten sposób zakończ ostatnią misję dodatkową w grze.


Jumper