Witaj, nieznajomy!
reset hasła
sitemenu serwisy serwisy download gta5 chinatown_wars gta4 vice_city_stories liberty_city_stories gta_advance san_andreas vice_city gta3 gta2 gta1
Kategoria: San Andreas

SA:MP 0.3z
   GeeWhiz
16.02.2014 10:36:34

Ekipa zajmująca się projektem San Andreas Multiplayer zaledwie kilka dni temu postanowiła wydać ostatnią, oznaczoną symbolem "0.3z", wersję multiplayera, jeszcze przed premierą oczekiwanej od kilku lat łatki sygnowanej numerem 0.4. Zmiany, które znalazły się w najnowszej modyfikacji dotyczą przede wszystkim zabezpieczeń i odnoszą się zarówno do samego klienta jak i serwera. Dla twórców multiplayera ochrona przed atakami z zewnątrz to największa zmora, będąca nie lada wyzwaniem. Tłumaczy to potrzebę systematycznego puszczania w obieg tego typu aktualizacji. 

Twórcy nie zapomnieli jednak o niedogodnościach, które ujawniały się bezpośrednio w rozgrywce. W tym momencie mam na myśli, problem związany z oddawaniem strzału w kierunku przeciwnika. Ekipa postanowiła zsynchronizować zadawanie obrażeń, co ma skłonić graczy do powrotu w tryb gry -deathmatch. 

Jeśli ktoś z was, chciałby na własne oczy prześledzić zmiany, to zachęcam do pobrania najnowszego klienta.

Kliknij, aby pobrać


kategorie: San Andreas, multi


Kolejne wieści ze świata GTA
   GeeWhiz
14.04.2013 14:48:08

Ostatnio ku wielkiemu zaskoczeniu Rockstar postanowił zaprezentować oficjalną okładkę gry. Oczywiście możemy komentować, krytykować, chwalić i na sto i pięćdziesiąt sposobów oceniać jej wygląd, jednakże zawsze pozostanie to tylko i wyłącznie kwestią gustów.

Tymczasem promowanie gry trwa nadal. Warto choćby napomknąć, o tym, że ostatnio twórcy serii postanowili oddać do użytku ścieżkę dźwiękową z wszystkich części, począwszy od Grand Theft Auto 3. Mile zaskoczeni tym faktem powinni być przede wszystkim fani dobrej, nieco starszej muzyki. Obok znanych nam radiostacji i prowadzących, które były bardzo szeroko dostępne, pojawią się w końcu i te, do których wcześniej dostęp mieli jedynie posiadacze odpowiednich części gry - co często powiązane było z posiadaniem konkretnej konsoli. Nie jest nowością, że soundtrack od samego początku stanowił mocny argument w rękach twórców gry, tworząc unikalny klimat, dlatego takie posunięcie niewątpliwie należy rozważać tylko w dobrym świetle. 

Kolejną ciekawostkę stanowi pojawienie się, już chyba kultowych klocków Lego do złudzenia przypominających postacie z trylogii Grand Theft Auto. Obok już znanych nam wcześniej zestawów z Grand Theft Auto 3 i Vice City, pojawił się także nie mniej intrygujący zestaw z San Andreas. Jak widać moda na Lego jeszcze nie przeminęła, podobnie jak na starsze odsłony serii Grand Theft Auto.

Lego

Na koniec miła niespodzianka. Przed chwilą pisałem o jednym klasyku - klocki Lego, teraz przyszedł czas na drugi. Zapewne wielce ukontentowani będą fani gry Mario. Chcoiaż produkcja ma już swoja lata, to przez ten długi okres czasu udało się jej zagościć w sercach milionów graczy. Pewien rysownik z Malezji - Amirul Hafiz postanowił usytuować postacie ze wspomnianej przeze mnie produkcji w świecie Grand Theft Auto. Dość trudno nie zauważyć podobieństwa bohaterów gry Mario do tych postaci, którymi przez ostatnie kilka miesięcy karmił nas Rockstar. Jak widać otoczenie wywiera duży wpływ na kształtowanie się charakteru człowieka, a Mario jest tego przykładem.

Mario GTAV 

Mario GTAV 3

Mario GTA V 2


kategorie: San Andreas, Vice City, GTA:IV, GTA V, Ciekawostki, GTA3


Kolejna wersja kultowego multiplayera?
   GeeWhiz
02.02.2013 00:34:21

Kto z fanów Grand Theft Auto San Andreas nie słyszał o SA:MP? Chyba nikt, chociaż na pewno nie każdy może się pozytywnie wypowiedzieć o całym projekcie, który w pewnym momencie zszedł z prawidłowej drogi. To oczywiście moja opinia, wydaje mi się jednak, że znajdzie się chociaż garstka ludzi, która będzie skłonna ją potwierdzić.

Zanim przejdę do meritum newsa, warto byłoby przedtem zasygnalizować co niektórym o "odwiecznej rywalizacji" pomiędzy MTA i SA:MP, nakręcanej zresztą przez samych graczy. Jednakże pomimo tego, że rywalizować jest naprawdę o co, scena San Andreas ma się w dobrej formie, to widać wyraźny spadek aktywności jednej ze stron, mianowicie - bohatera naszego newsa - San Andreas Multiplayer.

Twórcy  San Andreas Multiplayer postanowili po raz kolejny się pofatygować i przygotować małą niespodziankę dla graczy. Kolejna wersja miała wnieść kilka usprawnień, między innymi: liczne innowacje w wyszukiwarce skinów, obiektów czy pojazdów; ponadto od tej pory mamy możliwość włączenia/wyłączenia opcji friendly fire w pojazdach swojej drużyny; zostały dodane nowe modele włosów i czapek, i wiele innych, w tym także kilka poprawek mających lepiej nas zabezpieczyć przed atakami DoS. 

Całą pracę ekipy możnaby było podsumować słowami "stara śpiewka". Już od jakiegoś czasu gracze narzekają, że ekipa nie traktuje projektu na poważnie. Miejmy nadzieję, że panowie obudzą się z letargu i postanowią w końcu zrobić coś z tym fantem. W sumie zbliża się premiera V-ki, a każda okazja jest dobra, by zmotywować się do pracy.

Gdyby ktoś chciał zobaczyć na własne oczy jakie zmiany wprowadza kolejna wersja SA:MP, to zachęcam do pobrania.

Pobierz ze strony projektu


kategorie: San Andreas, multi, Ciekawostki


GTA V w obliczu wyzwań!
   GeeWhiz
08.01.2013 19:43:30

Witajcie, po kolejnej dłuższej i niezaplanowanej przerwie. Święta za pasem, co niektórzy mają jeszcze te szczęscie i mogą wypocząć w ferie, innym natomiast pozostaje jedynie czekać na kolejne dni ustawowo wolne od pracy :). Tymczasem wraz z upływem czasu zbliżamy się do oczekiwanej premiery V-ki, z którą wielu fanów wiąże wielkie nadzieje. Czy jednak rzeczywiście istnieje chociaż iskierka nadziei, że kolejna odsłona kultowej serii pobije poprzednie? Z pewnością wielu wytrawnych graczy jest świadomych tego, jak wysoko została postawiona poprzeczka przez poprzednie części. Postaram się wam przybliżyć chociaż kilka poruszanych przez twórców gry aspektów, które tak naprawdę doczekają się końcowej oceny, dopiero gdy gra trafi na półki sklepowe.

Z okazji świąt RockStar postanowił nas zadowolić kolejnymi screenami. Chociaż ta forma "prezentów" niektórych nie urzekła (bowiem kolejne screeny pojawiają się w miarę regularnych odstępach czasowych), to jednak z pewnością zasługuje na podziw tematyka w nich zawarta. Już na pierwszy rzut oka widać, że przyjdzie nam eksplorować wszystkie rodzaje powierzchni czy przestrzeni. Twórcy gry postanowili w końcu przywrócić znane nam z GTA:San Andreas myśliwce, których (nie bez powodu), zabrakło ostatniej odsłonie gry. W dodatku pojawiają się zwierzęta - nie tylko psy, ale również rekiny i zapewne jeszcze inne (o których dowiemy się później). Z pewnością do nowości możemy zaliczyć także niewielką łódź podwodną.

GTA Review

GTA Review

 GTA Review

GTA Review

Niewątpliwie stacje radiowe, a co za tym idzie - muzyka, była jednym z najmocniejszych argumentów serii Grand Theft Auto. We wspaniałe ścieżki dźiwękowe obfitowały kolejne części gry. Wraz z nadejściem kolejnej odsłony gry pojawiało się coraz więcej utwrów muzycznych i coraz więcej radiostacji. Oczywiście po przeczytaniu mojego newsa niektórzy z was powiedzą, że muzyka jest kwestią gustu i należy ten aspekt oceniać indywidualnie, ja natomiast nie bacząc na to wskażę wyraźnie, że akurat w tej kwestii prym wiedzie (Vice City i San Andreas). Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Pomijam już kwestie, że muzyka naprawdę w 100% odpowiadała klimatowi tych wymienionych przeze mnie części. Nie należy zapominać jednak o prowadzących poszczególne stacje radiowe, którzy zajmowali się tym, co naprawdę lubią. Zazwyczaj bronili zaciekle swoich radiostacji, a także swoich racjii odnośnie słuchanych przez siebie gatunków muzyki. Bardzo żywe i ciekawe monologi (np. Vice City "Fernando"), czy nieustanne kłótnie na antenie (np. Vice City Stories "Toni i Teri") to tylko mała cząstka tego, co oferowała nam oprawa muzyczna starszych odsłon gry. Na koniec warto zwrócić uwagę na "reklamy" pojawiające się poszczególnych częściach serii. Gdyby przerzucić je na naszą rzeczywistość, to zapewne nastąpiłby niebywały wzrost oglądalności telewizji. 

Na koniec swoich rozważań chcialbym poruszyć kwestię reklamy gry. Otóż sytuacja na rynku gier uległa znacznej zmianie od czasu wypuszczenia przez RockStar ostatniej odsłony Grand Theft Auto. Istnieje wiele różnego typu substytutów, które w mniejszym lub większym stopniu nawiązują do tego co od ładnych kilkunastu lat serwuje nam Rockstar. Potrzebna zatem będzie duża siła przebicia firmy, tym bardziej, że od czasu wypuszczzenia pierwszych części GTA zmieniła się struktura (liczebna i wiekowa) graczy.


kategorie: San Andreas, Vice City, Vice City Stories, Inne, GTA V, Ciekawostki, screeny


Odrabiamy zaległości!
   GeeWhiz
19.12.2012 19:33:45

To chyba nic nowego. Po raz kolejny, po dłuższej przerwie od pisania newsów, jestem zobligowany do nadrobienia zaległości.  A jest proszę państwa co nadrabiać, bowiem przez ponad miesiąc mojej nieobecności działo się naprawdę wiele na scenie. Ale nie musicie mi wierzyć na słowo, po prostu przeczytajcie w całości tego newsa.

Rockstar postanowił jakiś czas temu udostępnić grę GTA: San Andreas na konsolę PlayStation 3. Jest to oczywiście zabieg typowo marketingowy, bowiem firma postanowiła wykorzystać okres przed premierą V-ki na choć częściowe zaspokojenie apetytu niecierpliwych fanów, którzy w ten sposób będą mogli zorganizować swój wolny czas dostosowując go pod rytm gry (a właściwie z perspektywy czasu to już chyba klasyka). Oczywiście z mojego punktu widzenia, nie ma w tym nic złego.

Ostatnio pojawiają się wśród fanów spekulacje, jakoby niedługo miała pojawić się na konsolę Playstation 3, dotychczas znana jedynie posiadaczom PSP I PlayStation 2 - Vice City Stories. Przeniesienie gry na konsolę nowej generacji z pewnością jest pozytywnym założeniem. Na razie jednak ciężko określić, autentyczność tej informacji. Jednakże śledząc postępowania firmy w odniesieniu przykładowo do: San Andreas, to możemy być prawie pewni, że pojawienie się gry na konsole nowej generacji, jest jedynie kwestią czasu - być może już w przyszłym miesiącu przyjdzie nam zagrać w Vice City Stories.

Znacznie wcześniej pisałem już o 10 rocznicy powstania Grand Theft Auto: Vice City (a przynajmniej tak mnie się zdaje). W każdym razie Rockstar Warehouse postanowił uruchomić sprzedaż gadżetów związanych z podaną powyżej odsłoną gry. Niestety mnogość gadźetów, a właściwie powiązania z grą ,w moim przekonaniu, mają się nijak. Zabrakło chociażby figurki głównego bohatera (chyba nie muszę wam przypominać kogo), a także strojów czy innych elementów powiązanych w sposób wyraźny z kultowym Vice City. Należy ubolewać nad tym faktem, tym bardziej, że ta część Grand Theft Auto wyróżnia się na tle innych - właśnie specyficznym klimatem. Szkoda zatem, że nie wykorzystano w pełni potencjału jaki oferuje Vice City.

Wydaje mi się, że już wyczerpałem swoją wiedzę dotyczącą przeszłych wydarzeń jakie miały miejsce na scenie Grand Theft Auto w ciągu ostatniego miesiąca. 

Pozdrawiam.

Źródło: gtathegame.net


kategorie: San Andreas, Vice City, Vice City Stories, Ciekawostki


strona 1 z 109 Dalej